Дніпровська міська територіальна виборча комісія зареєструвала 17 кандидатів на посаду міського голови. Детальніше про кандидатів у мери Дніпра розповідає 24 канал.

Читайте також Вибори у Дніпрі: рейтинги кандидатів та партій

Кого зареєстрували кандидатом у мери Дніпра

 • Борис Філатов – партія "Пропозиція";
 • Загід Краснов – партія "Громадянська сила";
 • Тетяна Ричкова – партія "Євросолідарність";
 • Мгер Куюмчян – партія "Батьківщина";
 • Сергій Риженко – партія "Слуга народу";
 • Олександр Вілкул – партія "Блок Вілкула Українська перспектива";
 • Павло Атаманчук – партія "Справа";
 • Сергій Нікітін – партія ОПЗЖ;
 • Віталій Жеганський – партія "Голос";
 • Олег Василенко – партія "Свобода";
 • Артем Романюков – партія "Демальянс";
 • Дмитро Семеренко – партія "Команда Дніпра";
 • Тетяна Лампіка – "Партія зелених України";
 • Ігор Майденко – партія "Національний корпус";
 • Олена Сергєєва – самовисуванка;
 • Михайло Корольов – самовисуванець;
 • Євген Богиня – самовисуванець.

Борис Філатов

Він є чинним мером Дніпра. А на другий термін балотується з партією "Пропозиція". Цю політсилу він спільно з мерами ще 5 українських міст презентував у червні 2020 року. Крім того, раніше був депутатом Верховної ради VII скликання від партії УКРОП і заступником голови Дніпропетровської ОДА з гуманітарних питань (2014 рік), передає 24 канал.

Радимо ознайомитися Політичне Ватерлоо: цікаві факти про запеклу боротьбу скандальних мерів на місцевих виборах

До приходу в політику Філатов займався адвокатською діяльністю. Зокрема, як юрисконсульт співпрацював з великими фінансово-промисловими групами. Також працював на телебаченні, вів авторську програму про розслідування діяльності чиновників, зняв кілька телефільмів про подорожі.


Одним із перших, хто зареєструвався на посаду мера Дніпра став Борис Філатов / Фото видання "Культурна столиця"

Загід Краснов

Він є чинним депутатом і секретарем міськради Дніпра. Також у місті його знають як лідера громадської організації "Громадська сила" (соціальна допомога, ремонт громадських зон відпочинку в місті тощо), громадського активіста та підприємця. Щодо останнього він займався нерухомістю, альтернативною енергетикою та мав стосунок до підприємств "Дніпропетровський стрілочний завод" і "Запорізький завод залізобетонних шпал".

Цікаво, що Краснов балотувався в народні депутати в 2014 році за мажоритарним округом Дніпропетровської області від "Громадської сили". А у 2010-му брав участь у місцевих виборах у Дніпрі як кандидат від партії "Наша Україна" – поcів 4 місце.


Ще один зареєстрований кандидат в мери Дніпра – Загід Краснов / Фото "34 каналу"

Олександр Вілкул

Він є головним конкурентом Філатова на виборах. Зокрема, у 2015 році Вілкул поступився йому в другому турі з невеликим відривом, а у першому – переміг з 37,94% голосів. Крім того, був депутатом попереднього VIII скликання від "Опозиційного блоку" та висувався в президенти України в 2019-му, але посів 8 місце. Балотувався й у ВР IX скликання з "Оппоблоком", але партія не подолала прохідний бар'єр. У цьогорічних місцевих виборах бере участь від "Блоку "Українська перспектива".

До приходу в політику Вілкул очолював підприємства гірничо-металургійної галузі (Північний ГЗК, ЦГЗК). У 2010 – 2012 роках обіймав посаду голови Дніпропетровської ОДА. Потім протягом двох років працював у Кабміні Азарова – віце-прем'єр-міністром України. Також був народним депутатом V – VI скликань від "Партії Регіонів".


Одним із головних претендентів на посаду мера Дніпра є Олександр Вілкул / Фото TV5

Сергій Риженко

Він є кандидатом від пропрезидентської "Слуги народу". А висунення Риженка стало відомим на з'їзді політсили. У Дніпрі його знають як головного лікаря Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені Мечникова (з 2011 року). Також має звання заслуженого лікаря України та є доктором медичних наук.

Риженко з 1994 року працював в управлінні охорони здоров'я міськради Дніпра. Обіймав посаду головного лікаря міської клінічної лікарні №7 до 1999 року, після чого протягом 11 років був головним державним санітарним лікарем Дніпропетровської області. У 2010 році обіймав посаду першого заступника міністра охорони здоров'я. А з грудня 2010 по червень 2011 року Сергій працював на посаді голови Державної санітарно-епідеміологічної служби.

Читайте також Вибори мера Одеси: список кандидатів на пост міського голови

Щодо політичної діяльності, то в 1998 – 2002 роках був депутатом Дніпропетровської міськради, а з 2010 по 2015 роки – депутатом облради від "Партії Регіонів", з 2015-го – від БПП "Солідарність". Після оголошення про участь Риженка на місцевих виборах від "Слуги народу", його виключили з депутатської фракції "Європейської солідарності" в облраді.


Сергія Риженка висунула "Слуга народу" / Фото пресслужби СН

Сергій Нікітін

Його висунула "Опозиційна платформа – За життя". Нині Нікітін очолює Дніпровську партійну організацію ОПЗЖ, а також фракцію "За життя" у міськраді. Є депутатом VII скликання міської ради з 2015 року, зокрема очолює комісію з питань комунальної власності та енергозбереження.

Протягом 10 років працював у різних департаментах міської адміністрації у сфері правового забезпечення. До 2016 року – заступник начальника управління корпоративних прав міськради, в 2008 – 2011 роках – заступник начальника управління комунальної власності, раніше – начальник юридичного відділу в комітеті комунальної власності міськради Дніпра.

Сергій Нікітін також займається підприємницькою діяльністю – надання юридичних послуг.

Зверніть увагу Депутат ОПЗЖ закликав провести "дніпровський референдум": чи візьметься за нього СБУ


Нікітін є представником "Опозиційної платформи – За життя" / Пресслужба ОПЗЖ

До речі Хто балотується в мери Херсона: список кандидатів

Тетяна Ричкова

Балотується в мери Дніпра на місцевих виборах від "Європейської солідарності", також очолює партійний список до міськради. Нині Ричкова є очільницею міської партійної організації ЄС. Також її знають як волонтера (займалася збором коштів для військовослужбовців 25-ї бригади) та військовослужбовця ЗСУ (брала участь в бойових діях на Донбасі в 2014 році).

З 2014 року Ричкова працювала в Міністерстві оборони України, проходила службу за контрактом у званні офіцера. У 2015 році її призначили на посаду помічника міністра оборони Степана Полторака та помічника начальника Генштабу Віктора Муженка.

У 2016 році Тетяна Ричкова пройшла до Верховної ради VIII скликання на проміжних виборах за мажоритарним округом №27 в Дніпрі, працювала в складі фракції БПП. Балотувалася на парламентських виборах 2019 року від "Європейської солідарності" за тим же мажоритарним округом, але програла кандидату від "Слуги народу" В'ячеславу Медянику.


Тетяна Ричкова брала участь у війні на Донбасі: її чоловік загинув / Фото MediaPort

Мгер Куюмчан

Куюмчан є заступником голови Дніпровської обласної ради. На посаду міського голови балотується від партії "ВО Батьківщина". Місцевий осередок партії очолює вже близько 4 років. У 2014 році Куюмчан брав у часть у парламентських виборах по мажоритарному округу, однак програв.

Від початку російсько-української війни займається волонтерством. Зокрема, відправляв обмундирування та харчі в АТО.


Мгер Куюмчан / Фото із сайту "Батьківщини"

Віталій Жеганський

Жеганський балотується на посаду мера від партії "Голос". З 2008 по 2014 рік чоловік займався підприємництвом. Потім був депутатом Дніровської районної ради, а згодом став її головою.

У Дніпрі Жегановський відомий як активіст. Зокрема, він є співголовлю коаліції громадських організацій "Дніпровські реформи" та керівником "Українського Центру Соціального Партнерства".


Віталій Жеганський / Фото Віталія Жеганського

Олег Василенко

Василенко працює директором підприємства "Еліт Фарм". Також він був співзасновником цієї фірми. Крім того, чоловік є почесним консулом Бразилії у Дніпропетровській, Запорізькій, Черкаській та Кіровоградській областях.

На посаду міського голови балотується від "Свободи". До слова, від цієї ж партії брав участь у минулих виборах до парламенту.


Олег Василенко / Фото з фейсбук-сторінки Василенка

Артем Романюков

Романюков балотується на посаду мера від партії "Демальянс". У 2006 році заснував бізнес у сфері проектування, монтажу та обслуговування інженерних мереж. Чоловік став засновником підприємства "Клай-мейт".

Проте після 2014 року Романюков покинув біщнес та почав займатись громадською діяльністю. Зокрема, він був співзасновником організації "Платформа Громадський Контроль".


Артем Романюков / Фото "Інформатор"

Читайте також Хто йде у мери Києва: список і рейтинг кандидатів

Дмитро Семеренко

Партія "Команда Дніпра" висунула кандидатом на посаду міського голови Семеренка. Чоловік є бізнесменом, адже керує підприємством з ковальсько-пресового виробництва.

Однак Семеренко відомий тим, що є першим дніпровцем, який підкорив Еверест.


Дмитро Семеренко / Фото "Мост"

Павло Атаманчук

Атаманчук змагатиметься за посаду мера Дніпра від партії "Справа". Відомо, що чоловік займається підприємництвом.

Тетяна Лампіка

Лампіка йде на місцеві вибори у Дніпрі від "Партії зелених". Вона є головою місцевого осередку партії. Від "Зелених" у 2016 році балотувалась до Верховної Ради, а у 2019 намагалась потрапити до парламенту як самовисуванка.

Лампіка є засновницею "Дніпровської Топливно Енергетичної компанії" та директором підприємства "ЕкоЦентрДніпро". У 2014 році жінка заснувала ГО "Громадська взаємодія".


Тетяна Лампіка / Фото облради Дніпра

Ігор Майденко

Майденко є лікарем, він завідує відділенням Дніпропетровської обласної дитячої лікарні. Крім того, чоловік є членом "Нацкорпусу". У 2019 році балотувався до Верховної Ради по мажоритарному округу як самовисуванець.

Майденко – засновник ГО "Медичний Корпус" та старший інструктор ГО "Медичний корпус Дніпро". Організації надають курси з надання першої домедичної допомоги.


Денис Майденко / Фото з фейсбук-сторінки Майденка

Олена Сергєєва

Сергєєва балотується на посаду мера як самовисуванка. Відомо, що жінка займається підприємництвом.

Михайло Корольов

Корольов є ще одним самовисуванцем, що змагатиметься за посаду міського голови. Чоловік є підприємцем, а також керівником громадської організації "Єдність України".


Михайло Корольов / Фото з фейсбук-сторінки Корольова

Євген Богиня

Про Богиню в мережі є чи не найменше інформації. Відомо, що він балотується на посаду мера як самовисуванець. Офіційно чоловік безробітний.