Дніпровська міська територіальна виборча комісія зареєструвала 17 кандидатів на посаду міського голови. Детальніше про кандидатів у мери Дніпра розповідає 24 канал.

Читайте також Вибори у Дніпрі: рейтинги кандидатів та партій

Кого зареєстрували кандидатом у мери Дніпра

 • Борис Філатов – партія "Пропозиція";
 • Загід Краснов – партія "Громадянська сила";
 • Тетяна Ричкова – партія "Євросолідарність";
 • Мгер Куюмчян – партія "Батьківщина";
 • Сергій Риженко – партія "Слуга народу";
 • Олександр Вілкул – партія "Блок Вілкула Українська перспектива";
 • Павло Атаманчук – партія "Справа";
 • Сергій Нікітін – партія ОПЗЖ;
 • Віталій Жеганський – партія "Голос";
 • Олег Василенко – партія "Свобода";
 • Артем Романюков – партія "Демальянс";
 • Дмитро Семеренко – партія "Команда Дніпра";
 • Тетяна Лампіка – "Партія зелених України";
 • Ігор Майденко – партія "Національний корпус";
 • Олена Сергєєва – самовисуванка;
 • Михайло Корольов – самовисуванець;
 • Євген Богиня – самовисуванець.

Борис Філатов

Він є чинним мером Дніпра. А на другий термін балотується з партією "Пропозиція". Цю політсилу він спільно з мерами ще 5 українських міст презентував у червні 2020 року. Крім того, раніше був депутатом Верховної ради VII скликання від партії УКРОП і заступником голови Дніпропетровської ОДА з гуманітарних питань (2014 рік), передає 24 канал.

Радимо ознайомитися Політичне Ватерлоо: цікаві факти про запеклу боротьбу скандальних мерів на місцевих виборах

До приходу в політику Філатов займався адвокатською діяльністю. Зокрема, як юрисконсульт співпрацював з великими фінансово-промисловими групами. Також працював на телебаченні, вів авторську програму про розслідування діяльності чиновників, зняв кілька телефільмів про подорожі.

Борис Філатов, місцеві вибори 2020, вибори мера Дніпра, 25 жовтня
Одним із перших, хто зареєструвався на посаду мера Дніпра став Борис Філатов / Фото видання "Культурна столиця"

Загід Краснов

Він є чинним депутатом і секретарем міськради Дніпра. Також у місті його знають як лідера громадської організації "Громадська сила" (соціальна допомога, ремонт громадських зон відпочинку в місті тощо), громадського активіста та підприємця. Щодо останнього він займався нерухомістю, альтернативною енергетикою та мав стосунок до підприємств "Дніпропетровський стрілочний завод" і "Запорізький завод залізобетонних шпал".

Цікаво, що Краснов балотувався в народні депутати в 2014 році за мажоритарним округом Дніпропетровської області від "Громадської сили". А у 2010-му брав участь у місцевих виборах у Дніпрі як кандидат від партії "Наша Україна" – поcів 4 місце.

Загід Краснов, місцеві вибори 2020, вибори мера Дніпра, 25 жовтня
Ще один зареєстрований кандидат в мери Дніпра – Загід Краснов / Фото "34 каналу"

Олександр Вілкул

Він є головним конкурентом Філатова на виборах. Зокрема, у 2015 році Вілкул поступився йому в другому турі з невеликим відривом, а у першому – переміг з 37,94% голосів. Крім того, був депутатом попереднього VIII скликання від "Опозиційного блоку" та висувався в президенти України в 2019-му, але посів 8 місце. Балотувався й у ВР IX скликання з "Оппоблоком", але партія не подолала прохідний бар'єр. У цьогорічних місцевих виборах бере участь від "Блоку "Українська перспектива".

До приходу в політику Вілкул очолював підприємства гірничо-металургійної галузі (Північний ГЗК, ЦГЗК). У 2010 – 2012 роках обіймав посаду голови Дніпропетровської ОДА. Потім протягом двох років працював у Кабміні Азарова – віце-прем'єр-міністром України. Також був народним депутатом V – VI скликань від "Партії Регіонів".

Олександр Вілкул, місцеві вибори 2020, вибори мера Дніпра, 25 жовтня
Одним із головних претендентів на посаду мера Дніпра є Олександр Вілкул / Фото TV5

Сергій Риженко

Він є кандидатом від пропрезидентської "Слуги народу". А висунення Риженка стало відомим на з'їзді політсили. У Дніпрі його знають як головного лікаря Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені Мечникова (з 2011 року). Також має звання заслуженого лікаря України та є доктором медичних наук.

Риженко з 1994 року працював в управлінні охорони здоров'я міськради Дніпра. Обіймав посаду головного лікаря міської клінічної лікарні №7 до 1999 року, після чого протягом 11 років був головним державним санітарним лікарем Дніпропетровської області. У 2010 році обіймав посаду першого заступника міністра охорони здоров'я. А з грудня 2010 по червень 2011 року Сергій працював на посаді голови Державної санітарно-епідеміологічної служби.

Читайте також Вибори мера Одеси: список кандидатів на пост міського голови

Щодо політичної діяльності, то в 1998 – 2002 роках був депутатом Дніпропетровської міськради, а з 2010 по 2015 роки – депутатом облради від "Партії Регіонів", з 2015-го – від БПП "Солідарність". Після оголошення про участь Риженка на місцевих виборах від "Слуги народу", його виключили з депутатської фракції "Європейської солідарності" в облраді.

Сергій Риженко, місцеві вибори 2020, вибори мера Дніпра, 25 жовтня
Сергія Риженка висунула "Слуга народу" / Фото пресслужби СН

Сергій Нікітін

Його висунула "Опозиційна платформа – За життя". Нині Нікітін очолює Дніпровську партійну організацію ОПЗЖ, а також фракцію "За життя" у міськраді. Є депутатом VII скликання міської ради з 2015 року, зокрема очолює комісію з питань комунальної власності та енергозбереження.

Протягом 10 років працював у різних департаментах міської адміністрації у сфері правового забезпечення. До 2016 року – заступник начальника управління корпоративних прав міськради, в 2008 – 2011 роках – заступник начальника управління комунальної власності, раніше – начальник юридичного відділу в комітеті комунальної власності міськради Дніпра.

Сергій Нікітін також займається підприємницькою діяльністю – надання юридичних послуг.

Зверніть увагу Депутат ОПЗЖ закликав провести "дніпровський референдум": чи візьметься за нього СБУ

Сергій Нікітін, місцеві вибори 2020, вибори мера Дніпра, 25 жовтня
Нікітін є представником "Опозиційної платформи – За життя" / Пресслужба ОПЗЖ

До речі Хто балотується в мери Херсона: список кандидатів

Тетяна Ричкова

Балотується в мери Дніпра на місцевих виборах від "Європейської солідарності", також очолює партійний список до міськради. Нині Ричкова є очільницею міської партійної організації ЄС. Також її знають як волонтера (займалася збором коштів для військовослужбовців 25-ї бригади) та військовослужбовця ЗСУ (брала участь в бойових діях на Донбасі в 2014 році).

З 2014 року Ричкова працювала в Міністерстві оборони України, проходила службу за контрактом у званні офіцера. У 2015 році її призначили на посаду помічника міністра оборони Степана Полторака та помічника начальника Генштабу Віктора Муженка.

У 2016 році Тетяна Ричкова пройшла до Верховної ради VIII скликання на проміжних виборах за мажоритарним округом №27 в Дніпрі, працювала в складі фракції БПП. Балотувалася на парламентських виборах 2019 року від "Європейської солідарності" за тим же мажоритарним округом, але програла кандидату від "Слуги народу" В'ячеславу Медянику.

Тетяна Ричкова, місцеві вибори 2020, вибори мера Дніпра, 25 жовтня
Тетяна Ричкова брала участь у війні на Донбасі: її чоловік загинув / Фото MediaPort

Мгер Куюмчан

Куюмчан є заступником голови Дніпровської обласної ради. На посаду міського голови балотується від партії "ВО Батьківщина". Місцевий осередок партії очолює вже близько 4 років. У 2014 році Куюмчан брав у часть у парламентських виборах по мажоритарному округу, однак програв.

Від початку російсько-української війни займається волонтерством. Зокрема, відправляв обмундирування та харчі в АТО.

Мгер Куюмчан кандидат в мери Дніпра
Мгер Куюмчан / Фото із сайту "Батьківщини"

Віталій Жеганський

Жеганський балотується на посаду мера від партії "Голос". З 2008 по 2014 рік чоловік займався підприємництвом. Потім був депутатом Дніровської районної ради, а згодом став її головою.

У Дніпрі Жегановський відомий як активіст. Зокрема, він є співголовлю коаліції громадських організацій "Дніпровські реформи" та керівником "Українського Центру Соціального Партнерства".

​Віталій Жеганський кандидат в мери Дніпра
Віталій Жеганський / Фото Віталія Жеганського

Олег Василенко

Василенко працює директором підприємства "Еліт Фарм". Також він був співзасновником цієї фірми. Крім того, чоловік є почесним консулом Бразилії у Дніпропетровській, Запорізькій, Черкаській та Кіровоградській областях.

На посаду міського голови балотується від "Свободи". До слова, від цієї ж партії брав участь у минулих виборах до парламенту.

Олег Василенко кандидат в мери Дніпра
Олег Василенко / Фото з фейсбук-сторінки Василенка

Артем Романюков

Романюков балотується на посаду мера від партії "Демальянс". У 2006 році заснував бізнес у сфері проектування, монтажу та обслуговування інженерних мереж. Чоловік став засновником підприємства "Клай-мейт".

Проте після 2014 року Романюков покинув біщнес та почав займатись громадською діяльністю. Зокрема, він був співзасновником організації "Платформа Громадський Контроль".

Артем Романюков кандидат в мери Дніпра
Артем Романюков / Фото "Інформатор"

Читайте також Хто йде у мери Києва: список і рейтинг кандидатів

Дмитро Семеренко

Партія "Команда Дніпра" висунула кандидатом на посаду міського голови Семеренка. Чоловік є бізнесменом, адже керує підприємством з ковальсько-пресового виробництва.

Однак Семеренко відомий тим, що є першим дніпровцем, який підкорив Еверест.

Дмитро Семеренко кандидат на посаду мера Дніпра
Дмитро Семеренко / Фото "Мост"

Павло Атаманчук

Атаманчук змагатиметься за посаду мера Дніпра від партії "Справа". Відомо, що чоловік займається підприємництвом.

Тетяна Лампіка

Лампіка йде на місцеві вибори у Дніпрі від "Партії зелених". Вона є головою місцевого осередку партії. Від "Зелених" у 2016 році балотувалась до Верховної Ради, а у 2019 намагалась потрапити до парламенту як самовисуванка.

Лампіка є засновницею "Дніпровської Топливно Енергетичної компанії" та директором підприємства "ЕкоЦентрДніпро". У 2014 році жінка заснувала ГО "Громадська взаємодія".

Тетяна Лампіка кандидат в мери дніпра
Тетяна Лампіка / Фото облради Дніпра

Ігор Майденко

Майденко є лікарем, він завідує відділенням Дніпропетровської обласної дитячої лікарні. Крім того, чоловік є членом "Нацкорпусу". У 2019 році балотувався до Верховної Ради по мажоритарному округу як самовисуванець.

Майденко – засновник ГО "Медичний Корпус" та старший інструктор ГО "Медичний корпус Дніпро". Організації надають курси з надання першої домедичної допомоги.

Денис Майденко - кандидат у мери Дніпра
Денис Майденко / Фото з фейсбук-сторінки Майденка

Олена Сергєєва

Сергєєва балотується на посаду мера як самовисуванка. Відомо, що жінка займається підприємництвом.

Михайло Корольов

Корольов є ще одним самовисуванцем, що змагатиметься за посаду міського голови. Чоловік є підприємцем, а також керівником громадської організації "Єдність України".

Михайло Корольов - кандидат в мери Дніпра
Михайло Корольов / Фото з фейсбук-сторінки Корольова

Євген Богиня

Про Богиню в мережі є чи не найменше інформації. Відомо, що він балотується на посаду мера як самовисуванець. Офіційно чоловік безробітний.