Згідно з розпорядженням Укренерго у вівторок, 8 листопада, у Львові вимикатимуть світло з 8 ранку до 20 вечора. Вимкнення відбуватимуться почергово, трьома групами.
До теми На Київщині та ще у 6 областях завтра планово відключатимуть світло
Де не буде світла на Львівщині
У Львівобленерго підкреслили, що графік впроваджуватимуть не в повному обсязі, а час відключення для споживачів складатиме орієнтовно три години. Так, орієнтовний час відключень:
- з 8 до 12 — 3 група,
- з 12 до 17 — 2 група,
- з 17 до 20 — 1 група.
Як пояснили в обленерго, впровадження таких графіків необхідне для стабілізації роботи енергосистеми.
Відключення світла анонсували й в інших областях
Вимкнення світла 8 листопада анонсували також в Івано-Франківській та Запорізькій областях. На відміну від Львова, там світло вимикатимуть на годину раніше – з 7 ранку.
У Івано-Франківській області Ви можете відстежити інформацію про вимкнення світла та час його відновлення на стартовій сторінці сайту "Прикарпаттяобленерго", обравши пункт "Немає світла".
У Запорізькій області черг відключень світла буде 4, а тривалість вимкнення світла сягатиме чотирьох годин. З відповідним графіком відключень у області та місті можна ознайомитися за цим посиланням.
Нагадуємо, що на час відключення вашої оселі необхідно від’єднати від мережі всі енергоємні електроприлади та після появи світла не вмикати їх одночасно, оскільки при повторному підключенні одразу значної кількості споживачів може мати місце стрибок напруги, здатний спричинити аварійну ситуацію та пошкодження електроприладів,
– підкреслили в Запорізькій ОВА.
Як підготуватися до вимкнення світла
Голова Львівської ОВА Максим Козицький також дав поради, як підготуватися до вимкнення світла, а також що робити, коли воно пропало. Перш за все він рекомендує запам'ятати чи зберегти екстренні номери, на які можна буде додзвонитися, якщо тимчасово зникне мобільний зв'язок. Також він надав перелік інших важливих номерів, куди за необхідності можна звернутись на Львівщині.
Також Максим Козицький рекомендує під час вимкнення світла від'єднати усі прилади від розеток, щоб вони не пошкодились через перепади напруги. Як додатковий захист ви можете встановити реле напруги чи пристрій захисного вимкнення. Це дозволить захистити електроприлади та систему електропроводів.
Коли ж електропостачання відновиться, вмикати електроприлади потрібно поступово, починаючи з приладів з невисокою потужністю. Натомість порохотяги, пральні машини, обігрівачі та інші потужні прилади не варто вмикати у перші години відновлення живлення.
Варто переглянути – Що робити, якщо немає світла, газу та води: дивіться відео