І однопартійці, і опоненти, політики і прості люди по обидві сторони океану дякують Маккейну за патріотизм і вірність принципам. У його рідному штаті люди несуть квіти до будинку ветеранів війни, адже Маккейн був воїном до того, як потрапив в політику.

Читайте також: Помер Джон Маккейн: біографія великого друга України

"Сенатора Маккейна з нами вже немає. Але його дух продовжує жити. Ми стоїмо тут, щоб всі бачили, що ми втратили брата. І не забудемо цього, не забувайте і ви", – сказав командир почесної гвардії ветеранів Феніксу Девід Кораско.


Помер Джон Маккейн – великий друг України

На знак скорботи Білий дім приспустив прапор. А от офіційний некролог так і не випустив. Публікувати його заборонив Дональд Трамп через те, що його прес-служба назвала Маккейна героєм. А ще очевидно тому, що сенатор заповідав не пускати на свої похорони Трампа. Воно й не дивно. Адже Трамп і Маккейн були запеклими ворогами ще до того, як Трамп сів у президентське крісло. Однопартієць критикував його за позицію щодо мігрантів, за різкі вислови про жінок, а згодом за спробу відмови від "Обамакер" та зустріч із Володимиром Путіним. Тож замість теплих слів про одного із найвпливовіших політиків США, Трамп, як завжди, написав коротенький твіт.

Мої найглибші співчуття і повага сім'ї сенатора Джона Маккейна. Наші серця і молитви з вами!
– йшлося у повідомленні.

Вшанували пам'ять сенатора Маккейна і українці. У Києві до посольства США принесли квіти, оскільки сенатор Маккейн був великим другом для України. Він активно підтримував нашу державу і різко засуджував політику Путіна. Вносив законопроекти про жорсткіші антиросійські санкції. Активно просував у Конгресі надання військової допомоги Україні. Саме так званий "закон Маккейна" заклав у бюджеті США на наступний рік 250 мільйонів доларів допомоги для нашої держави. А під час Майдану у 2013-му кілька разів відвідував Київ.

Велика особистість, яка була тут разом зі мною напередодні Нового року 31 грудня. Її ім’я – Джон Маккейн. Великий державний діяч і великий друг України,
– зазначив президент України Петро Порошенко.

Джон Маккейн за роки свого життя завоював довіру усього світу. Свою молодість він присвятив службі у військово-морських силах США. Був пілотом винищувача під час В'єтнамської війни і майже 6 років провів у полоні. У політику прийшов у 45. Його 6 разів обирали сенатором, а у 2008-ому він навіть балотувався у президенти США. У В'єтнамі для нього відкрили книгу співчуття.

Він був не тільки воїном, а й миротворцем. Звичайно, він так само, як і всі, воював і страждав під час В'єтнамської війни. Однак, ставши сенатором, він робив усе можливе для того, щоб зблизити наші країни і зміцнити відносини,
– прокоментував посол США у В'єтнамі Деніел Кіртенбрінк.

Останні роки політик, який воював у В'єтнамі та провів п'ять років у полоні, вів боротьбу проти раку мозку. 25 серпня вночі його серце перестало битися. У середу, 29 серпня, розпочнеться офіційна церемонія прощання. Спочатку її проведуть в Арізоні, яку сенатор представляв у Конгресі протягом 35 років. А потім труну з тілом Маккейна доправлять до Вашингтона. Її розмістять під куполом Ротонди вашингтонського Капітолію. За всю історію, починаючи із 1852-го року, Маккейн став 13-м сенатором, кого вшанували таким чином. Саме ж поховання відбудеться в Індіанаполісі на цвинтарі академії військово-морських сил 2 вересня в рідному штаті сенатора.