Макрон зазначив, що продовжуватиме телефонувати до Путіна. Однак ці дзвінки він здійснюватиме з відома президента Володимира Зеленського.

Зауважте Макрон пояснив, навіщо стільки разів дзвонив Путіну, і написав твіт українською

Макрон поїде в Росію за певних умов

Президент Франції розповів, що хтось не розуміє, чому він телефонує до Путіна. Однак Макрон вважає, що саме у цьому є його роль. Водночас він зазначив, що не поїде у Росію просто так.

Для цього потрібні попередні умови, а отже – жести з боку Путіна. Я продовжу говорити з ним з відома президента України та за умови, що це матиме користь,
– заявив Макрон.

Він зауважив, що згадані передумови поки не виконали. Президент Франції продовжуватиме спілкуватись з Путіним щодо гуманітарних питань, зокрема про ув'язнених та продовольчу безпеку.

"Тому я нічого не виключаю, але завжди робитиму це прозоро для українського президента", – додав Макрон.

За його словами, через контакт з Путіним його відносини із Зеленським не змінилися.

Я не думаю, що ми можемо сказати, що наші стосунки стали холоднішими. Франція дотримується такої ж позиції. Я був прозорим щодо свого діалогу з Путіним і іноді робив це на прохання президента Зеленського,
– зазначив президент Франції.

Він додав, що був першим лідером, який прийняв Зеленського між двома турами президентських виборів у 2019 році. Нерідко Макрон телефонував до російського президента саме на прохання Києва, однак частіше – за власною ініціативою.

Цікаво Україна відчула підтримку одразу 4 потужних європейських держав, – Зеленський

Дзвінки до Путіна та спроби "зберегти йому обличчя": за що критикують Макрона

Буде цікаво – пресконференція Зеленського за західних лідерів у Києві: дивіться відео