18 вересня під час засідання Кабінету Міністрів України ухвалили низку кадрових рішень. Згідно з ними, з посад заступників міністра оборони звільнили майже всіх.

Читайте також Яйця по 17 гривень та куртки для військових: в Міноборони назвали причини корупційних скандалів

Кого звільнили з посади заступника

Наразі без посади заступників міністра оборони залишилися Гаврилов Володимир, Замлинський Ростислав, Денис Шарапов, а також Ганна Маляр.

Крім того, рішенням Кабміну звільнили з посади заступника з питань європейської інтеграції Шевченка Андрія. Віталій Дейнега більше не заступник з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

А от Ващенка Костянтина звільнили з посади державного секретаря Міністерства оборони України.

Єдиний, хто не втратив свою посаду, – перший заступник міністра оборони Олександр Павлюк.

Звернімо увагу, що це цілком нормальна процедура. Закон України про органи виконавчої влади передбачає цілу процедуру після звільнення міністра. Якщо так стається, то Кабмін звільняє його першого заступника та всіх інших заступників.

Зауважимо, що напередодні у Верховній Раді спрогнозували збільшення видатків на оборону України. Власне, до кінця вересня мають розглянути відповідний законопроєкт.

Наскільки зростуть видатки на оборону

Законопроєкт передбачає, що видатки на потреби оборони мають зрости до майже 303 мільярдів гривень. Його вже представив уряд країни.

Про це розповіла голова Комітету з питань бюджету ВРУ Роксолана Підласа. За її словами, більшу частину необхідних нам коштів потрібно буде зичити.

У 2023 році планують збільшити видатки:

  • Збройних Сил України – на 195,7 мільярда гривень,
  • Національної гвардії України – на 39,7 мільярда гривень,
  • Державної прикордонної служби – на 20,4 мільярда гривень,
  • на закупівлю та модернізацію військової техніки для ЗСУ – на 13,2 мільярда гривень.

На думку Підласої, збільшення видатків підтримає парламент, адже уряд і Верховна Рада оперативно реагують на запити військових.