За сюжетом цього серіалу, фертильних жінок забирають у спеціальні табори, де їх готують до єдиної цілі — зачати та народити дитину для офіцерів, чиї дружини не здатні це зробити. Про марш за права жінок у Львові інформує "Громадське".

Тим часом у Харкові: Місце жінки – всюди: у Харкові пройшов марш за права жінок – фото і відео

Якщо не робити якихось кроків на випередження, то українське суспільство щодо прав жінок може перетворитися на цю антиутопічну країну з фільму,
– розповіла про ідею таких костюмів організаторка акції Марта Чумало.


Жінки у костюмах із серіалу "Оповідь служниці" / Фото "Громадське"

Про що йдеться у серіалі "Оповідь служниці"? Це серіал, відзнятий за мотивами роману-антиутопії канадської письменниці Маргарет Етвуд.

Дія роману відбувається у майбутньому, у вигаданій тоталітарній державі під назвою Республіка Гілеад, що розташована на території нинішніх США. У Гілеаді вся влада і всі права належать військовим. Інші громадяни республіки є їхніми слугами. Через забруднення, в державі лише одна із сотні жінок можуть народжувати. Тому для виношування потомства насильно зганяються з усієї Республіки жінки відповідного віку, які здатні до дітородіння. Їх спочатку навчають, а згодом віддають у сім’ї військових, де їх ґвалтують та змушують виношувати і народжувати дітей. Вони не мають жодних прав.

До слова, у марші за права жінок взяли участь і чоловіки. Вони вважають, що жінки та чоловіки мають бути у рівних умовах.

Водночас, біля міської ради Львова майже 3 десятки людей провели акцію проти абортів.

аборти акція проти абортів Львів
Акція проти абортів / Фото "Громадське"

"Ми організували цю акцію, бо виступаємо проти легалізації абортів. Зібрались, щоб більше людей нас почуло саме сьогодні. Ми проти абортів", – розповів активіст Ростислав Романченко.

Що відомо про свято 8 березня?Щорічно 8 березня відзначають міжнародний жіночий день як символ боротьби жінок за права та антисексизм. В Україні цей день навіть є державним вихідним. Втім, в останні роки у суспільстві точиться дискусія про необхідність скасувати свято, бо, мовляв, воно є комуністичним та сексистським.