Про це 24 каналу розповів військовий експерт Костянтин Машовець. За його словами, російські окупанти 3 дні тому завели на правий берег Дніпра на Херсонщині дуже великий конвой з предметами матеріально-технічного забезпечення.

До теми росія тепер не зможе перекинути в Херсон навіть їжу для військових, – Хлань

Утримувати за будь-яку ціну

Як пояснив військовий експерт, мовиться про паливо, боєприпаси, запасні частини до техніки, продовольство та інше. Він зауважив, що зараз там більше ніж 150 одиниць вантажного спеціального автотранспорту, який перевозить це все.

Водночас він додав, що російське військове керівництво вимушено переїхало на лівий берег, оскільки розуміє, що комунікація, особливо у "вузьких місцях", якими є мости, і які піддаються вогневому ураженню ЗСУ, в один момент може бути ускладнена. Тобто постачання матеріально-технічного забезпечення на цьому плацдармі припиниться.

Костянтин Машовець

Військовий експерт

Однак, на мою думку, не зважаючи на це, командування військ противника буде за будь-яку ціну утримувати плацдарм, адже це питання не військове, а військово-політичне.

Підсилення російських військових

За словами військового експерта, загалом там близько 22-23 батальйонно-тактичних груп. Частину з них окупанти примудрилися вивезти звідти, провівши ротацію. Він зауважив, що зараз на цьому плацдармі з'явились підрозділи східного військового округу завдяки стратегічному перегрупуванню військ противника в південну операційну зону.

Костянтин Машовець

Військовий експерт

Основу цього угрупування становлять 2 найбільш боєздатні армії цього округу – 35 і 5. Водночас підрозділи 35 армії вже з'явилися на плацдармі, помінявши порепані БТРи 49 армії південного військового округу.

Ускладнення для ворога

Машовець також наголосив, що всі ці підрозділи необхідно забезпечувати матеріально-технічними поставками. Як він зауважив, за умови зруйнованих мостів – це можна робити поромами або іншими плавзасобами, однак це все ускладнення, які займають багато часу.

До слова Окупанти тікають з правого берега Дніпра: можуть виїхати до Мелітополя

"Ба більше, якщо, наприклад, оперують такими підрозділами, як посилений батальйон, батальйонно-тактична група, то це дуже незручно, оскільки потрібні такі комунікації, які дозволяють швидко перекидати на плацдарм війська, маневрувати", – додав Машовець.

Машовець оцінив сили ворога на правому березі Дніпра: дивіться відео


Влучання ЗСУ по мостах на Херсонщині: останнє

  • Вчора, 12 серпня, депутат Херсонської обласної ради й військовий ТрО Сергій Хлань повідомив, що українські військові повністю знищили логістику окупантів на Каховській ГЕС у Херсонській області. Він наголосив, що загарбники втратили останній шлях для того, щоб перекидати свою техніку.
  • Хлань нагадав, що ввечері 11 серпня було знищено скупчення військ на правому березі Дніпра у селі Веселе, що біля греблі Каховської ГЕС. Як він сказав, у Веселому росіяни накопичували свою зброю та техніку.
  • Наступного дня, 13 серпня, у Збройних Силах України підтвердили влучання по автомобільному мосту дамби Нової Каховки. Зокрема, про це написав в телеграмі речник оперативного командування "Південь".