Радник глави ОП Михайло Подоляк нагадав чиновникам та блогерам, що в Україні заборонено публікувати інформації про роботу ППО та наслідки атак Росії. Порушників чекає відповідальність.
Дивіться також Ракетний обстріл Києва: через Росію наречені святкували весілля у бомбосховищі
Подоляк наголосив, що повітряна тривога – це підвищений рівень небезпеки для українців, а інформацію про ППО та наслідки "прильотів" можуть використовувати окупанти.
Якими ще словами на 15-му місяці повномасштабної війни потрібно пояснювати кожному чиновнику ОВА, мерам та інстаграм-блогерам, що не можна публікувати роботу ППО, фотографії з місць падіння ракет, перелік об’єктів атаки та інше,
– підкреслив радник голови ОП.
Він додав, що кожен українець може збирати та поширювати інформацію, якщо вона не несе загрози національній безпеці та обороні. Проте за розповсюдження важливих даних потрібно буде нести відповідальність.
"Розповсюдження критичної інформації вже схоже на злочинну недбалість, а у випадку з представниками влади - на зловживання інформацією, до якої у них є доступ ex officio. Зрозуміло, що це підвищує активність та цитування. Але ж точно чужі життя не повинні бути платою за підвищені індекси цитування", – заявив Подоляк.
Що відомо про комбіновану атаку 29 травня
- У ніч проти 29 травня ворог здійснив атаку на Україну за допомогою дронів та ракет. Загалом було виявлено та знищено понад 40 повітряних цілей, включаючи дрони і крилаті ракети. І лише за 6 годин після нічної атаки, країна-агресор знов завдала ракетного удару по Києву.
- Попередньо, ворог застосував озброєння балістичного типу. Внаслідок обстрілу Києва є постраждалий. Міський голова Віталій Кличко зазначив, що людину вже ушпиталили.
- Внаслідок ракетного обстрілу Києва постраждав один чоловік. Ця атака є 16-тою на столицю за останній місяць. Ворог змінив тактику, вражаючи мирне місто вдень, намагаючись спровокувати знищення цивільного населення.