Як працює модернізована зброя Росії та чи є ефективний спосіб захисту енергетики розповів 24 Каналу керівник Центру військово-правових досліджень, військовий експерт Олександр Мусієнко.

Дивіться також Росія випустила по Україні понад 130 "Шахедів": скільки вдалося збити

Як Росія вдосконалила ракети

Відомо, що під час останньої масованої атаки 28 листопада Росія також використала ракети з касетними боєприпасами. Такий тип зброї не відрізняється від ракет з іншою бойовою частиною в сенсі збиття, розповів Мусієнко.

Втім, значно складнішою є ситуація, коли ворог використовує ракети з тепловими пастками. Саме такі типи ракет дезорієнтують та відволікають українську систему ППО.

Зверніть увагу! Протягом останнього року Росія періодично використовує ракети Х-101 з тепловими пастками. Вони працюють проти ракет ППО з тепловим самонаведенням – створюють для них високотемпературні хибні цілі.

Натомість касетна бойова частина завдає набагато більше шкоди, коли доходить до об'єкта, вибухає великою кількістю невеликих суббоєприпасів, які накривають значну територію. Також деякі з них можуть не вибухати одразу, що створює небезпечну ситуацію для цивільного населення і відповідних служб.

Засоби захисту

Мусієнко вважає, що одним з найкращих способів захисту енергетичної інфраструктури є так звана об'єктова ППО. Тобто системи і комплекси ППО закріплені за певними енергетичними об’єктами.

Кожен трансформатор чи розподільчу станцію закрити не зможемо, але основні об'єкти – можливо. Але варто розуміти, що нам досі не вистачає достатньої кількості систем ППО для цього,
– додав експерт.

Певні кроки в цьому напрямку вже зроблені, військові серйозно працюють над таким типом оборони.