Того дня президент Франції Еммануель Макрон нав'язав закон про нову норму пенсійного віку. Рішення обурило французів, протестувальники вимагають, щоб прем’єр-міністерка Елізабет Борн пішла у відставку.
Читайте також Чи можливий у Франції проросійський реванш та які загрози є для України
На французьких вулицях хаос: поліція застосувала сльозогінний газ
У четвер, 16 березня, прем'єрка Елізабет Берн заявила, що влада застосує спеціальну статтю конституції 49.3, яка дозволить президенту Франції не проводити документ через голосування депутатів. Еммануель Макрон скористався цією можливістю і просунув закон про підвищення пенсійного віку з 62 до 64 років, яке уряд ухвалив без голосування у парламенті.
Французи вийшли проти скандального закону про підвищення пенсійного віку / Фото AP
Відтак, жителі країни будуть змушені працювати не до 62, а до 64 років. Таке не обговорене рішення не на жарт обурило французів.
У Парижі спалахували полум'я 16 березня / Фото AP
Протести й демонстрації не перший день тривають у Парижі та інших містах, однак у четвер вони побили всі рекорди за кількістю невдоволених людей. Повідомляють, що тільки у столиці вийшло близько 450 тисяч осіб.
Французи обурені збільшенням пенсійного віку: дивіться відео
Французькі ЗМІ повідомляють, що на вулицях горять машини, а поліція використовує сльозогінний газ та водомети, аби якось розігнати розлючений натовп. Однак це тільки підбурює мітингувальників, які вимагають, щоб прем’єр-міністерка пішла у відставку.
Поліція Франції арештувала частину мітингувальників / Фото AP
У Парижі горять автівки через масштабні протести: дивіться відео
Станом на 22:30 16 березня (за місцевим часом) було заарештовано щонайменше 120 осіб. Правоохоронці зафіксували масові бійки та пограбування крамниць.
Вже в ранці 17 березня видання BMF TV повідомило, що поліція арештувала 217 людей. Наразі у Париж повернувся спокій, зазначило ЗМІ.
Зверніть увагу Макрон провів закриту зустріч з Орбаном: що говорили про Україну
Сенат Франції схвалив суперечливу пенсійну реформу
- Раніше у Франції ухвалили пенсійну реформу, яка стала причиною масових протестів. За неї проголосувала верхня палата Сенату.
- Відомо, що "за" були 195 сенаторів, а "проти" – 112. Тоді прем'єрка Франції Елізабет Берн підкреслила, що, мовляв, "важливий етап пройдено".
- Голосуванню передували мітинги. Населення вважає реформу скандальною та несправедливою.