Половина українських громадян, окрім цього, вважає, що питання про статус непідконтрольних Україні територій на Донбасі слід вирішувати на національному референдумі. Такими є результати спільного соцопитування центру "Соціальний моніторинг", Українського інституту соціальних досліджень ім.Яременка і Соціологічної групи "Рейтинг".

Читайте також: Що думає Зеленський про вибори на Донбасі, повернення Криму, рух до НАТО і вступ до ЄС

74,9% українців переконані: задля відновлення миру на Сході президент повинен піти на прямий діалог з Російською Федерацією. Проти цього виступає, відповідно, 16,1% опитаних.


За прямий діалог з Росією виступили 74,9% українців: результати опитування

Своєю чергою, 55,4% українців вважають, що Україна має піти на прямий діалог із керівниками так званих "ДНР" і ЛНР" для встановлення миру на Донбасі. Проти цього – 32,7% респондентів. Конкретної відповіді щодо цього питання не мають 11,9% опитаних.


Україна має сісти за стіл переговорів із представниками окупаційних адміністрацій: результати опитування

За проведення референдуму стосовно статусу окупованих територій виступає фактично половина українців – 49,2%. Близько 30% виступають проти цього, а ще 21,1% не визначились стосовно цього питання.


Україна має йти на компроміс щодо Донбасу: результати опитування

Зазначимо, що радники Володимира Зеленського навпаки переконані: новообраному президенту поки не варто вести прямі переговори з президентом Росії Володимиром Путіним. Так, радник майбутнього президента з питань безпеки і оборони вважає, що прямі переговори наразі є безперспективними, оскільки Росія не виконала жодних своїх зобов’язань. Водночас, він казав, що мінський формат вже не працює, проте відмовлятися від нього поки не варто.

Що сам Зеленський говорив про перемовини з Путіним?Сказав, що готовий до переговорів з російським президентом щодо питання війни і миру на Донбасі. Він наголошує – жертвувати територіями і людьми ми не будемо ніколи. Цілісність України повинна бути константою. Однак при цьому новообраний президент розуміє – процес досягнення миру на Донбасі може бути довгим.

Загалом Зеленський планує боротися з Росією, яка 5 років тому розв'язала війну на Донбасі, за допомогою санкцій Заходу. Також, на його думку, потрібно розширити мінський формат за рахунок підписантів Будапештського меморандуму – США та Великої Британії.