Дівчина поскаржилася, що активісти Євромайдану забрали в неї та її подруги гроші, документи і ще й принизили.

У Ліди забрали відразу документи - договір і доручення. Вони відразу їх забрали і Ліду повели першою. Чоловік, який найголовніший у них, просто зірвав пакети з моєї руки. Пакети він повиривав, коробку поставив на стіл і все. Після цього всього він наказав зганьбити нас на весь Майдан. Коли мене заводили, Ліду вже виводили. Їй підняли спідницю і тягнули її. Її на той момент 4 людини виводили, - розповіла волонтерка благодійного фонду "Глобальна група допомоги" Світлана Пономар.

Відбувалося це 31 грудня, коли на Євромайдані тисячі людей готувалися до святкування Нового Року.

Свідком розправи була одна з двох дівчат, яких образили. Інших свідків, або відео-, фото- чи аудіо-доказів цих подій немає. У комендатурі будинку профспілок пояснюють: інцидент був, але обмежився роз'яснювальною бесідою з провокаторами.

На території Майдану в нас – мораторій на збирання і на встановлення скриньок. В нас є одна скринька, яка діє на збір коштів на підтримку Майдану. На Майдані діє в нас фінансова безпека, яка займається виявленням лжескриньок, які так як би подібно вони збирають, - сказав комендант будинку профспілок Михайло Блавацький.

Дівчата збирали кошти на лікування 17-річної Наталки, яка має пухлину мозку. Мати дівчини факт допомоги їй від благодійного фонду підтверджує.

Про те, що вони в скриньки збирають, вони дзвонять і кажуть, що ось ми вам надіслали там 500, потім ще раз було 500. Останнє було на 31 числа. Це було 700 гривень. І ось зараз ми з ними далі працюємо, - розповіла мама Наталки Світлана Куракова.

Окрім благодійної допомоги Наталці, зареєстрований чотири місяці тому фонд матеріально підтримує столичний притулок для неповнолітніх. Утім, за адресою, вказаною на сайті, вже півтора року знаходиться центр реабілітації, керівництво якого ніколи не чуло про цей фонд.

Вже півтора роки немає притулку. Як вони можуть збирати кошти на нього - не знаю. І ніколи з ними не були в контакті для того, щоб давати якісь свої реквізити, для того, щоб вони збирали для нас кошти. І ніколи не отримували нічого, - повідомила директор Центру соціально-психологічної реабілітації дітей Ірина Дуванська.

На сайті фонду "Глобальна група допомоги" також розміщене оголошення про збір коштів на Антимайдан, щоправда названий він тут Маріїнським майданом.

На Євромайдані тим часом теж не скучають. У ніч з 7 на 8 січня охорона Майдану затримала нетверезого чоловіка, який діставав з кишені та перезаряджав пістолет.

Кримінальне провадження міліція відкрила проти активістів: нібито після обшуку в затриманого зникли гроші.

Втім, у міліції ще досі не розібралися з інцидентом на Майдані, коли там затримали двох нетверезих правоохоронців. На Євромайдані кажуть, не встигають знешкоджувати крадіїв, а міліція ті справи не розслідує.

8 січня активісти затримали крадія мобільних телефонів. Зі сцени Майдану оголосили, що батько затриманого очолює районний відділ міліції на Кіровоградщині. В міліції стверджують, що затриманого їм не передавали.

Немає таких випадків, коли затримали крадія і передали його до правоохоронців. Заяви про те, що представники Євромайдану або активісти когось затримують та передають до міліції - не завжди підтверджуються. Зазвичай вони самі їх карають за своїми якимись правилами, після чого відпускають, - сказала помічник начальника Шевченківського районного управління МВС Наталія Калиновська.

“Я самостійно був свідком багатьох (може 5-7 разів), коли передавали міліції правопорушників, і коли наші члени самооборони майдану називали своє прізвище і давали опис вчиненого злочину. Просто жодного разу це не мало наступного ефекту. І інформація про те, що ми не передаємо їх цілковито не відповідає дійсності. Я думаю, що дуже часто люди, які вчиняють злочини, вони сюди якраз і засилаються міліцією. Міліція просто робить системне прикриття”, - каже комендант Євромайдану Андрій Парубій.

30 грудня ЗМІ облетіло повідомлення про зґвалтування в наметовому містечку Євромайдану жительки Чернігівської області. Міліція розпочала досудове розслідування без результатів медичної експертизи.

Опитали цю дівчину. Направили на проходження судово-медичної експертизи для того, щоб підтвердити чи дійсно був факт чи ні. Але поки що у нас немає жодної інформації: чи пройшла вона цю експертизу чи не пройшла. З цього приводу досі триває перевірка, - розповіла помічник начальника Шевченківського районного управління МВС Наталія Калиновська.

“Тоді так само ми викликали швидку, ми викликали міліцію. І жодних підтверджень щодо цього факту ми не отримали. Якби були підтвердження, була би відкрита кримінальна справа. І, без сумніву, тут би працівники міліції діяли би дуже оперативно”, - каже комендант Євромайдану Андрій Парубій.

Міліцію не пускають на територію Євромайдану, тому міліції там і немає. Навіть, коли трапляються якісь протиправні дії на території Майдану, або Будинку профспілок, або в приміщенні КМДА, то міліція не може потрапити, - розповіла помічник начальника Шевченківського районного управління МВС Наталія Калиновська.

А от розслідувати жорстоке побиття мирних громадян "Беркутом" міліції ніхто не заважає. Минуло більше місяця, але жодного силовика не визнано винним. Наприклад, стосовно травмованого "беркутівцями" Єгора Превіра, досі не проводили жодних слідчих дій.

Столична прокуратура коментує лише кримінальне провадженням щодо перешкоджання професійній діяльності журналістів працівниками "Беркуту".

Вже першочергові слідчі дії проведені і зараз ми чекаємо результати експертизи і після того вже пізнання проводиться. І після того, як слідство буде готове визначити конкретних осіб, які перешкоджали журналістській діяльності, буде прийнято конкретне процесуальне рішення, - сказав речник прокуратури Києва Яна Соболевська.

“Максимально затягуються строки. Це означає, що є час і можливість змінити якісь документальні обставини, які дозволять, щоб прізвища загубились”, - повідомив юрист Євромайдану SOS Дмитро Гузій.

За даними громадської ініціативи Євромайдан SOS тільки у справі про побиття міліцією людей під час розгону Євромайдану 30 листопада нараховують від 30 до 40 потерпілих. Утім, багатьох із них, наполегливо переконували забрати заяви.

За час існування Євромайдану опозиція нарахувала 1700 звернень та скарг громадян на протиправні дії правоохоронців. Про їх подальшу долю міліція не повідомляє.