За законопроект у другому читанні та в цілому у середу, 18 жовтня, проголосувало 240 народних депутатів.
Читайте також: Найпроблемніші питання медичної реформи: що слід знати і не боятися
За медреформу в Україні проголосувало 240 депутатів
Проти медреформи виступили "Батьківщина" та "Партія "Відродження"
Вказаний законопроект є базовим для медичної реформи. Зокрема, у ньому передбачено гарантований пакет послуг і лікарські засоби за рахунок державного бюджету для громадян України. Зокрема, за рахунок держави будуть оплачувати надання екстреної, первинної та паліативної медичної допомоги. Ще однією новацією є зміна принципу фінансування – замість витрат на "ліжко-місце" тепер використовуватимуть принцип "гроші ходять за пацієнтом".
У МОЗ планують, що за кожного пацієнта сімейному лікарю буде нараховано 370 гривень. За малих дітей та людей похилого віку – платитимуть удвічі більше. Але не вся ця сума йтиме до лікаря.
Читайте також: Медична реформа в Україні: як зміниться зарплата лікарів
У неї закладені також видатки медзакладу. Тобто кошти підуть не лише на оплату праці сімейного лікаря, а й медичного персоналу, комунальні платежі та витратні матеріали. Попри це чиновники запевняють, зарплата зросте. На це сподіваються і самі лікарі.
Зміни передбачають – бюджетним коштом людей рятуватимуть в екстрених ситуаціях та доглядатимуть під час смертельного захворювання. Безкоштовними також будуть пологи. Натомість з власної кишені пацієнту доведеться заплатити за естетичну медицину, частково стоматологію та звернення до вузького спеціаліста без скерування.
Читайте також: Про суть медичної реформи в Україні та дієвість нововведень, – інтерв'ю з Уляною Супрун
Окрім того, документ визначає, що розробку стандартів медичної допомоги, проведення оцінки медичних технологій, акредитацію закладів охорони здоров'я здійснюватиме спеціалізоване державне некомерційне агентство.
Суть реформи полягає в тому, що при зверненні до лікарні, туди напряму потраплять кошти, без втручання чиновників, які вручну їх розподіляють. Безумовно, ці кошти приходитимуть до того, як пацієнт звернеться до шпиталю. Ми ж всі розуміємо, що лікарня повинна за рахунок чогось існувати. В усьому світі медицина фінансується шляхом авансування, або так званих "стратегічних закупівель", коли наперед поміщаються замовлення на послуги. В залежності від кількості пацієнтів, все потім коригується,
– розповів заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк в інтерв'ю "24".