За словами Мелінди Сіммонс, результати кліматичних змін відбиваються на аграрній галузі та врожайності. Помітне збільшення надзвичайних ситуацій в Україні, зокрема повеней у західних областях. Підставою для повеней є вирубки лісів та зростання температури.

До теми Дніпро затопило: місцеві плавали у калюжі на матраці та ловили рибу – відео

"Результати змін клімату відбиваються на Україні швидше, ніж у багатьох інших країнах світу", – наголосила Сіммонс.

Скорочення видобутку вугілля

За словами посадовиці, уже зараз складно погодити зменшення викидів. Це вимагає комплексних змін, які стосуватимуться не лише уряду, а й усіх громадян.

"Допомога є доступною за умови, що уряд матиме чіткий план, а люди і місцеві громади розумітимуть, що цей план матиме вплив на їхнє життя і дозволить їм зберегти свій бізнес", – наголосила Сіммонс.

Одним із найважливіших перетворень для України стане скорочення видобутку вугілля. Особливо складно це буде в областях, де громади залежать від роботи в шахтах.

Актуально Питання вступу України в НАТО вже вирішене в принципі, – посол Великої Британії

Сіммонс переконана, що українцям слід пояснювати, як вплине на їхнє життя перехід на "зелену" енергетику. Владі важливо не підходити до цього питання лише як до економічного або політичного.

Співпраця для збереження довкілля

Між Україною та Великою Британією може утворитися новий напрямок співпраці. Він стосуватиметься запобіганню змінам клімату й збереженню довкілля.

"На місцевому рівні уже починають розуміти, що треба робити, але повного комплексного розуміння зв'язку між цими подіями і змінами клімату ще немає", – наголосила Сіммонс.

Пані посол зауважила, що потрібно доносити інформацію про кліматичні зміни до широкого загалу простими словами. Пояснювати, як підвищення температури повітря вплине на врожай, посіви та навіть цілісність житла. У такий спосіб буде простіше вести діалог всередині країни.

Ситуація з шахтами в Україні: останні новини

  • Ще наприкінці 2020 року в Україні порушили питання закриття усіх збиткових шахт. У Міністерстві енергетики планують реформувати вугільну галузь до 2030 року.
  • Кабмін пообіцяв, що звільненим гірникам допомагатимуть знайти нову роботу. Мовиться про працівників шахт, які десятками років не приносять прибутків.
  • Водночас збиткові шахти в Україні часто стають місцем трагедії. Внаслідок обвалів та вибухів газу гинуть шахтарі. На "Покровському" 31 липня 2021 року прогримів вибух, постраждало 10 людей, 6 гірників померли.