Про це пише The New York Times і називає імена потенційних наступників Ангели Меркель.

Читайте також: Що втратить Німеччина, якщо Ангела Меркель піде з посади канцлера

Аннегрет Крамп-Карренбауер, або "Міні-Меркель"

Аннегрет Крамп-Карренбауер або Міні-Меркель
Аннегрет Крамп-Карренбауер

Одним із можливих наступників є 56-річна Аннегрет Крамп-Карренбауер, зазначає видання. Вона найбільше нагадує Меркель у тому, що стосується властивого їй прагматизму, стриманого стилю управління. Саме тому чиновниця отримала прізвисько "Міні-Меркель".

Раніше в цьому році християнські демократи обрали Крамп-Карренбауер генеральним секретарем партії. Судячи з усього, в грудні вона буде кандидатом на пост глави партії ХДС.

Єнс Шпан, або "Анти-Меркель"

Міністр охорони здоров'я Німеччини Єнс Шпан
Єнс Шпан

Єнс Шпан, міністр охорони здоров'я Німеччини, вважається найбільш активним критиком політики Меркель щодо біженців, проведеної з 2015 року. Крім того, він дуже популярний серед консерваторів ХДС. Йому 38 років, і в цьому сенсі він відповідає вимогам багатьох членів партії, які розраховують на те, що молодий лідер зможе вдихнути нове життя в німецьких християнських демократів.

Читайте також: Серйозний виклик Європі, – західні ЗМІ про близьке завершення "ери Ангели Меркель"

Армін Лашет голос розуму

Заступник голови Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Армін Лашет
Армін Лашет

57-річний Армін Лашет вже є заступником лідера партії, а минулого року його обрали лідером землі Північний Рейн-Вестфалія. Як близький союзник Меркель Лашет попереджає про небезпеку занадто великого зсуву вправо партії ХДС. Його називають "голосом розуму" на тлі постійних чвар всередині неспокійної коаліції ХДС із соціал-демократами і баварськими консерваторами, йдеться у статті.

Фрідріх Мерц колишній суперник

Член ХДС Фрідріх Мерц
Фрідріх Мерц

Фрідріх Мерц був впливовим суперником Меркель, однак пішов з політики після того, як вона змусила його у 2002 році скласти з себе повноваження керівника фракції консерваторів у парламенті. Після того конфлікту він очолив німецьку компанію BlackRock, яка вважається найбільшим приватним інвестиційним фондом. Німецькі консерватори повернули його в політику у 2014 році для роботи в міжнародній комісії зі зміцнення громадянського суспільства.

Читайте також: Відхід Меркель від влади зробить Німеччину замкнутішою і нестабільною, – Financial Times

Нагадаємо, 29 жовтня Ангела Меркель сповістила, що не буде балотуватися на новий термін у 2021 році, коли закінчиться її повноваження голови уряду. В уряді, зі свого боку запевнили, що в її планах залишається допрацювати канцлером до кінця терміну.