Відповіді на ці питання шукає оглядач Financial Times Гідеон Рахман.
Читайте також: Меркель іде: чому канцлер Німеччини лишає посаду лідера ХДС, і як це вплине на Україну
Так, на думку журналіста, роки канцлерства Меркель запам'ятаються як період процвітання і могутності Німеччини. Економіка країни неухильно росла, а те, до якої міри ФРН стала де-факто дипломатичним лідером Європи, було підкреслено, коли канцлер очолила реакцію Європи на анексію Криму Росією у 2014 році.
"Однак внутрішня опозиція політиці Меркель щодо біженців призвела до зростання вкрай правої "Альтернативи для Німеччини", яка стала офіційною опозицією в парламенті. Рівень підтримки ХДС знижувався, і останнім ударом стали погані показники партії на виборах в Гессені. Невдоволення в правлячій партії зростає, і Меркель тепер доводиться на нього реагувати", – йдеться у статті.
Оскільки Німеччина зараз очевидно є головним гравцем в ЄС, політичний курс, ухвалений у Берліні на заході ери Меркель, буде мати вирішальне значення для майбутнього євро, вирішення питання з Brexit і майбутніх відносин ЄС як із Росією, так і зі США, прогнозує автор публікації.
Однак, схоже, відхід від влади Меркель у 2021 році, ймовірно, зробить Німеччину замкнутішою і нестабільною, а значить, менш здатною бути лідером в Європі і на міжнародній арені,
– робить висновок Рахман.
Читайте також: Серйозний виклик Європі, – західні ЗМІ про близьке завершення "ери Ангели Меркель"
Дивіться у відео біографію Меркель:
Нагадаємо, 29 жовтня Ангела Меркель сповістила, що не буде балотуватися на новий термін у 2021 році, коли закінчиться її повноваження голови уряду. В уряді, зі свого боку запевнили, що в її планах залишається допрацювати канцлером до кінця терміну.