Про це 24 каналу розповів аналітик Центру досліджень продовольства та землекористування КШЕ Роман Нейтер. Він також зазначив, якщо проаналізувати звіти світової продовольчої програми – кількість людей, які недоїдають за останні два роки зросла вдвічі.
Читайте також Наступний врожай в Україні може скоротитися аж на 40%, – Мінагрополітики
Раніше це було близько 120 мільйонів осіб, а зараз – понад 200 мільйонів людей у світі не отримують належної кількості харчів, говорить експерт.
Україна лише наступний елемент ланцюга продовольчої кризи, а війна, яку розв'язала проти нас Росія, погіршує і без того складну ситуацію,
– зазначає Нейтер.
Фахівець зазначив, що блокада портів унеможливлює вивезення українського зерна у достатній кількості, що й спричиняє погіршення продовольчої ситуації.
Якщо розмежувати тих, хто недоїдає, перебуває на межі голоду і тих, хто голодуватиме – орієнтовно 7,5 мільйонів осіб опиняться на межі голоду, а понад 120 тисяч людей страждатимуть від голоду, додає аналітик Центру досліджень продовольства та землекористування КШЕ.
Як зазначив Роман Нейтер, за підрахунками Світової продовольчої програми, найближчим часом від голоду страждатимуть додаткові 47 мільйонів осіб.
Світова продовольча криза через блокаду українських портів Росією: що відомо
- Росія замінувала Чорне море та сконцентрувала свої кораблі, що блокує роботу українських портів. Україна не може експортувати зерно до інших країн світу. Також російські обстріли завдали руйнувань українській залізниці, що створює проблему для експорту через західні кордони.
- Президент Росії Володимир Путін вважає, що проблем з вивезенням зерна з України немає. Як альтернативний шлях експорту він цинічно запропонував Білорусь, з території якої росіяни бомбардують Україну.
- Важливо зазначити, що Росія краде українське зерно та намагається його продати іншим країнам. Міністерство аграрної політики та продовольства зафіксувало крадіжку росіянами 500 тисяч тонн пшениці.
- Президент Володимир Зеленський інформував, що Україні вдалося відстежити маршрути краденого зерна. Київ пригрозив санкціями країнам, які захочуть купити крадене зерно.
- За словами президента, Україна веде перемовини з Британією та Туреччиною, щоб забезпечити вивезення зерна.
- У Росії заявили, що готові провести у Стамбулі зустріч з Україною, Туреччиною та ООН, але заявили, що це нічого не дасть. У Кремлі відхрещуються під причетності до продовольчої кризи.
Детальніше про світову кризу продовольства та чим небезпечна блокада портів України: дивіться відео