У запас також звільнять військових з освітою "магістр" або "спеціаліст", призваних у жовтні-грудні 2018 року, а також інших військових, призваних у квітні-травні 2018 року.

Актуально: Одяг для військових у 2020 році оновлять: на які зміни слід чекати оборонцям

Відзначимо, що у 2018 році на військову службу за контрактом у Збройні сили України взяли понад 27 тисяч осіб, в тому числі 1700 офіцерів.

Що відомо про осінній призов 2019?

Під час осіннього призову, що проходитиме з 1 жовтня до 31 грудня 2019 року, до Збройних сил України планують залучити 15 тисяч 200 осіб.

З них дев’ять тисяч – до Збройних сил України, 4400 – до Національної гвардії, 1 тисяча – до Державної прикордонної служби і державної спеціальної служби транспорту – 800 осіб.

Важливо! Уряд збирається закласти 245,8 мільярда гривень для забезпечення оборони та безпеки країни у 2020 році

Як діяти, коли прийшла повістка?Призовники, які отримали повістку, зобов'язані прибути до призовної дільниці в термін, зазначений у повістці. Неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову. Тому одразу після початку нового призову військовозобов'язаним громадянам дається 10 днів на явку у військовий комісаріат.

Причинами неявки до військкомату можуть вважатися лише такі форс-мажорні ситуації, як стихійне лихо, хвороба призовника або смерть близького родича. Будь-які інші причини є недостатньо вагомими і можуть бути прирівняні до ухилення від армії.

Якщо призовник не з'явився у визначений час і місце або не повідомив комісаріат про зміну місця проживання, законом передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність. Адміністративне, яке вчинене вперше – штраф 85-119 гривень, вдруге – 170-255 грн. Кримінальне – обмеження волі до трьох років.