Про це повідомляє The Washington Post.
Читайте також: Трамп розповів, чому вважає Китай небезпечнішим, ніж Росію
Влада США вважає, що росіянка контролювала фінансові документи про витрати на діяльність в США, в тому числі на роботу активістів, рекламу в соціальних мережах, реєстрацію доменів і просування новин в соціальних мережах. Пов'язані з проектом акаунти писали у соцмережах коментарі на теми імміграції, контролю над зброєю, ЛГБТ, расових відносин, поліцейського насильства і так далі.
У відомстві зазначили, що Хусяйнова займала посаду головного бухгалтера в проекті "Лахта", який фінансувався російським бізнесменом Євгеном Пригожиним і двома підконтрольними йому компаніями – Concord Management і Concord Catering.
Бюджет кампанії з січня 2016 року по червень 2018 року склав 35 мільйонів доларів, проте тільки частина коштів пішла на діяльність в США. При цьому з січня по червень 2018 року на проект "Лахта" було виділено 10 мільйонів доларів, стверджує Мін'юст.
"Мета цього передбачуваного змови, який триває й досі, полягає в тому, щоб посіяти розбрат в політичній системі США і підірвати віру в нашу демократію", – йдеться в заяві Мін'юсту США.
Нагадаємо, раніше спецпрокурор США Роберт Мюллер, який займається справою "російського розслідування", підтвердив свій намір взяти свідчення президента країни Дональда Трампа у письмовій формі у зв'язку з проведеним розслідуванням.
Із чого розпочалося "російське розслідування"?Підставою для нього стала кібератака на Національний комітет Демократичної партії США, внаслідок якої у відкритий доступ потрапили тисячі листів працівників штабу Гілларі Клінтон. Розвідка США з'ясувала, що злом здійснили два угруповання російських хакерів – Cozy Bear і Fancy Bear.
Приводом для розширення "російського розслідування" стало досьє на чинного президента Америки, зібране колишнім офіцером британської розвідки Крістофером Стілом протягом 2015-2016 років, та викриття численних контактів членів передвиборчого штабу Дональда Трампа із російськими чиновниками.
Розслідування ведеться Міністерством юстиції США та спецпрокурором Робертом Мюллером з метою з'ясувати, чи не сприяла Росія обранню Трампа. Двоє соратників президента США Дональда Трампа - колишній радник з національної безпеки Майкл Флінн і помічник кампанії Джордж Пападопулос, визнали себе винними в тому, що брехали агентам ФБР в ході розслідування.