Путін зараз намагається досягти миру, тому що він програв війну, яку оголосив проти Заходу. Диктатор також програв війну на знищення України. Вона не знищена і ніколи не буде знищена. Про це 24 Каналу сказав російський опозиціонер Андрій Піонтковський.
До теми "Головний миротворець": для чого Сі Цзіньпін хоче використати кейс з Близького Сходу в Україні
Він (Путін – 24 Канал) зараз бореться за своє життя. Він благає у Сі, Заходу, України, в кого завгодно дати йому якийсь шматочок української території, щоб він міг продати сотні тисяч слов'ян. Продати як почесну нічию. На 23 лютого він по не готовий, тому це абстрактні розмови,
– стверджує Піонтковський.
Коректний стиль відносин
Публіцист вважає, що більше уваги потрібно приділяти Ердогану. У серпні Зеленський прийняв його у Львові й ввічливо з ним поспілкувався. "Сі, якщо захоче, нехай приїжджає, поговоримо", – зауважив Піонтковський.
Він наголосив: на формальному рівні в України та Китаю цілком коректні відносини. Китай від самого початку не відмовився від принципу територіальної цілісності України, не визнавав ані анексію Криму, ані інші захоплення. "Крім того, він зіграв дуже корисну роль у приборканні путінського ядерного шантажу. Думаю, Зеленський йому подякує при зустрічі", – говорить Андрій Піонткавський.
Публіцист нагадав, що у Генасамблеї ООН Китай не підтримав проукраїнську резолюцію. Водночас він не приєднався до ганебної сімки – Росії, Білорусі, Еритреї та інших. "При всій повазі до китайського імператора, не бачу жодної різниці між його ефективністю у мирних зусиллях та ефективністю османського вождя", – підсумував Піонтковський.
Чим "мирний план" небезпечний для України
- За словами політтехнолога Юрія Подорожнього, сьогодні китайці пропонують нову глобальну дипломатичну ініціативу й намагаються продемонструвати світові лідерство і можливість протиставити себе США, які постачають зброю і допомагають у війні. Натомість Китай виходить на Київ та Москву з мирним планом.
- Втім, запропонована мирна ініціатива – у проросійських інтересах. Безумовно, позитивним є ключовий аспект – визнання територіальної цілісності України. З іншого боку, у "мирному плані" є "капкани" для нас.
- Так, можливість проведення мирних перемовин з Росією полягають у тому, щоб сторони зупинилися на тому місці, де зараз проходить фронт.
- Подорожній припускає, що Сі Цзіньпінь буде говорити з Путіним про те, яким чином дотискати Україну та її союзників, щоб Росія вийшла з війни з найменшими втратами. Зокрема, йдеться про те, що Путін залишиться на посаді президента, а Росія залишить за собою якісь території (Крим або Донбас, Крим і Донбас тощо).
- "Я не бачу можливостей для адекватних проривів, які відповідали б інтересам України. Ми неодноразово заявляли, що готові обговорювати "мирний план", якщо Росія виведе свої війська з Криму, Донбасу та інших окупованих територій", – підсумував політтехнолог.