Кардинал Маттео Дзуппі, якому Папа Франциск доручив виконати "мирну місію", відвідає Київ 5 – 6 червня.

До теми "Повернення територій – політична проблема": Папа видав нову скандальну заяву щодо вторгнення

У чому полягає місія Маттео Дзуппі

Папа Римський Франциск попросив главу італійського єпископату кардинала Маттео Дзуппі створити миротворчу місію в Україні, яка допоможе закінчити війну.

Представники Ватикану повідомляють, що мета місії полягає в тому, щоб "послабити напруженість" між Україною та Росією.

Це ініціатива, основна мета якої – уважно вислухати українську владу про можливі шляхи досягнення справедливого миру та підтримати жести гуманності, які можуть допомогти знизити напруженість,
– мовиться у заяві Ватикану.

Зауважимо, що джерела Reuters у Ватикані раніше заявили, що Дзуппі хоче зустрітися як з Володимиром Зеленським, так і з Путіним. Проте наразі Ватикан не повідомляв, коли Дзуппі поїде до Росії та чи поїде взагалі.

Як Зеленський ставиться до миротворчої місії Ватикану

  • 30 квітня, після триденного візиту до Угорщини, Папа Римський Франциск заявив, що розпочав "секретну миротворчу місію" й хоче закінчити війну між Росією та Україною. Перед цим він говорив, що хоче зустрітися з пропагандистським патріархом РПЦ Кірілом, який підтримує війну проти України й називає її "святою справою".
  • Після особистої зустрічі з Папою Володимир Зеленський сказав, що Україна зацікавлена у пропозиціях, які можуть сприяти досягненню справедливого миру на основі української формули. Проте Києву не потрібні посередники між Україною та агресором. Глава держави наголосив, що українці добре пам'ятають, чим закінчилося посередництво з Путіним у межах Нормандського формату.
  • Президент зазначив, що Україна вітає пропозиції третіх сторін щодо допомоги в подоланні війни та криз, пов'язаних з нею. Проте формула миру полягає в тому, аби залучити ті країни, які справді хочуть досягти його у Європі.