Глава держави розпочав виступ із загальної інформації про війну в Україні.

Читайте також: Засідання Генасамблеї ООН: про що говоритиме Порошенко

"Зараз очевидно, що світ не став безпечнішим у ХХІ столітті. Ми все ще спостерігаємо війни та агресії, навіть у Європі ... Тимчасова окупація частини української території продовжує спричиняти страждання українцям, а також підривати міжнародний мир та безпеку", – заявив Порошенко.

Президент повідомив, що згідно з даними ООН, число постраждалих внаслідок конфлікту на Донбасі перевищило 35 000 осіб, 10 000 з них загинули. Півтора мільйона осіб стали вимушеними переселенцями.

Це може звучати як суха статистика, якої багато в цій організації, але мені, як українцю, це – шрами на серці. Багатонаціональна миротворча операція під егідою ООН, щоб відновити суверенітет і територіальну цілісність України, може бути визначальним фактором припинення страждань українців. Вважаємо, не існує кращого способу, ніж направлення такої операції під егідою ООН,
– повідомив Глава держави.

Президент також подякував Німеччині, США та Франції за підтримку ініціативи та наголосив на супротиві Росії.

"Тільки Росія проти. Єдина причина цьому – Кремль боїться, що миротворці побачать російську військову силу на окупованій території. Боїться втратити контроль над кордоном України з Росією – заручником Кремля, що дозволяє проникнення його військ на Донбас", – наголосив Порошенко.

Врешті Президент відзначив роль ООН у процесі введення миротворців і назвав цю ситуацію "тестом" для організації.

Хотів би нагадати, що прохання моєї країни про розгортання миротворчої операції ООН на території окупованого Донбасу не розглядалося. Ми розглядаємо це як випробування здатності ООН вирішувати складні конфліктні ситуації. Тест, який все ще потрібно пройти,
– підсумував Президент.