За три роки окупації та конфлікту низької інтенсивності на Донбасі Путіну так і не вдалося реалізувати свій план із утворення "Новоросії", до того ж російський лідер також розуміє, що санкції проти РФ лише посилюватимуться, якщо він не припинить посягати на територію своєї країни-сусіда, пише Александер Вершбоу для Atlantic Council.

Читайте також: Яка мета Путіна у введенні миротворців на Донбас: пояснення російського науковця

Тому зараз, в умовах, коли нова американська стратегія щодо України, яку втілює спеціальний посланець США Курт Волкер, починає працювати, необхідно вжити декілька рішучих заходів, аби припинити війну на Донбасі, зауважує експерт.

Головна складність полягає в тому, щоб переконати Путіна повністю виконати умови Мінських угод, розмірковує автор публікації.

Щодо мандату миротворчої місії, то "блакитні каски" повинні отримати повний доступ до всіх окупованих територій, а також повноваження для гарантування безпеки на всій протяжності російсько-українського кордону, радить аналітик. Обов'язковою умовою, на його думку, є гарантія того, що ні російська зброя, ні російські "зелені чоловічки", ні путінські "добровольці" після повернення на батьківщину більше не зможуть потрапити на територію України. В ідеалі миротворчі сили повинні забезпечити формування тимчасової цивільної адміністрації під егідою ООН, яка допоможе відновити ефективну систему управління, підготувати ґрунт для проведення виборів і прискорити реінтеграцію Донбасу.

Читайте також: Росія повинна вивести свої війська з Донбасу, щоб туди зайшли миротворці, – заява Волкера

Наступний крок, що допоможе зупинити військові дії на Донбасі – надання Сполученими Штатами Україні оборонного озброєння. Це не призведе до ескалації конфлікту, впевнений автор статті. Україна як жертва агресії заслуговує на те, щоб отримати допомогу для самозахисту.

Окрім всього, Вершбоу закликає адміністрацію Трампа без зволікання реалізувати новий закон про санкції, попередньо провівши консультації з європейськими партнерами.

Також, відповідно до цього закону, Білий дім повинен найближчим часом підготувати доповідь про російських олігархів, близьких до путінського режиму. Хоча в тексті закону про це нічого не сказано, це може послужити підставою для введення додаткових адресних санкцій щодо соратників Путіна, які прямим або непрямим чином причетні до агресії РФ, спрямованої проти України. Саме вони, опинившись під "фінансовою загрозою" внаслідок дії санкцій, можуть посилити тиск на Путіна і змусити його піти на угоду щодо Донбасу, акцентує увагу експерт.

Читайте також: Повертати чи відмовитися від Донбасу Україні: думки експертів

Навіть якщо посилення санкцій і збільшення обсягів військової допомоги не зможуть вплинути на плани Путіна на Донбасі, вони ускладнять для нього завдання щодо дестабілізації України,
– констатує Вершбоу.

Нагадаємо, 5 вересня господар Кремля Володимир Путін заявив, що наявність миротворців ООН на Донбасі пішла б на користь вирішенню конфлікту на сході України. Однак він висунув вимогу, що миротворці повинні перебувати на лінії розмежування "і не на жодних інших територіях".

Згодом російський лідер у телефонній розмові з канцлером Німеччини Ангелою Меркель все ж пішов на "поступки", погодившись на розміщення "блакитних касок" ООН не тільки на лінії зіткнення, але й в інших місцях, де СММ ОБСЄ проводить свої інспекційні поїздки.