Таку думку висловив російський філософ-росієзнавець Ігор Чубайс, який є рідним братом відомого політика Анатолія Чубайса, передає ресурс "Ділова столиця".
Читайте також: Захарченко відзначився категоричною заявою щодо миротворців на Донбасі
"Російська влада прагне загальмувати та заблокувати процес реформ в Україні. В цьому плані Донбасу надається особлива роль. Якщо Україна стане федерацією, то так звані "Л/ДНР", керівників якої призначають в Москві, стане голосом, що блокує реформи. Такий, судячи з усього, задум з боку російської влади", – підкреслює фахівець.
За словами науковця, йому, як росіянину, і задум, і спроба реалізувати такий сценарій представляються нездійсненними та неприйнятними.
"Україна – суверенна, незалежна держава, яка самостійно вирішує всі питання власного устрою. Якраз в РФ, і про це пишуть російські ЗМІ, проблема федералізму не є вирішеною, тут створені "вертикаль влади" та суб'єкти Федерації не мають відповідних прав. Але Київ не нав'язує свої рекомендації щодо держустрою Росії!", – додає він.
Відтак, вирішенням конфлікту на Донбасі філософ-росієзнавець бачить введення миротворців ООН.
"Незрозуміло, чи повинні миротворці захищати місію ОБСЄ, або повинні контролювати всю територію ОРДЛО та повернути Україні контроль над кордоном з РФ? Пропозицію Москви обставлено такою кількістю деталей і застережень, що ідея Місії майже відразу перекреслюється безліччю підпунктів і обмежень. З боку це схоже на підкидання дипломатам пачки жуйки, яку можна довго жувати, але важко отримати щось значуще", – зауважив Чубайс.
Водночас експерт зауважив, коли ми намагаємося визначити мотиви тих чи інших рішень російської влади, треба усвідомлювати, що політика Кремля – абсолютно непрозора.
Читайте також: Легендарний генерал пояснив, як миротворці допоможуть повернути Донбас
Особисті мотиви Путіна, який запропонував ввести місію ООН – це сфера політологічних гадань. Можливо, так імітується готовність до якихось змін, хоча, насправді, все стоїть на місці. Можливо, все гостріше відчувається бюджетний дефіцит в умовах стагнації економіки... Можливо, за цією пропозицією піде щось ще і, за підсумками, напередодні виборів, Путін зможе підвищити свій рейтинг?"
– припускає науковець.
Також Чубайс переконує, незважаючи на жорсткий інформаційний контроль, незважаючи на потужний тиск на опозицію, громадська думка в Росії поступово змінюється та градус суспільної критики влади помітно зростає.
"Можливо, саме тому Кремль висуває якісь ініціативи, принаймні, зовні спрямовані на пом'якшення конфлікту", – резюмує він.
Нагадаємо, 22 серпня Президент України Петро Порошенко заявив, що на Генасамблеї ООН у вересні в Нью-Йорку він презентуватиме ідею введення миротворців на Донбас.
Вже 5 вересня господар Кремля Володимир Путін заявив, що наявність миротворців ООН на Донбасі пішла б на користь вирішенню конфлікту на сході України. Однак він висунув вимогу, що миротворці повинні перебувати на лінії розмежування "і не на жодних інших територіях".
Згодом, російський лідер у телефонній розмові з канцлером Німеччини Ангелою Меркель все ж пішов на "поступки", погодившись на розміщення "блакитних касок" ООН не тільки на лінії зіткнення, але й в інших місцях, де СММ ОБСЄ проводить свої інспекційні поїздки.