Про це заявив міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України (МінТОТ) Вадим Черниш.
Читайте також: Росію викрили на брехні в питанні миротворців ООН на Донбасі
В Україні вже є бачення того, якою має бути миротворча місія ООН. Ініціатива України повинна бути консенсусною з більшістю країн. Якщо всі союзники підтримають запропоновану модель місії, у РФ не буде виходу,
– наголосив міністр.
Окрім того, прес-служба МінТОТ оприлюднила уTwitter запропоновану орієнтовну модель миротворчої місії на Донбасі.
Зокрема, вона передбачає три компоненти: військовий, поліцейський і цивільний. Для кожного з них передбачено низку дій.
Орієнтовна модель миротворчої місії на Донбасі
Нагадаємо, раніше Президент України Петро Порошенко заявив, що запровадження миротворчої місії ООН на територію Донбасу не відбувається через блокування цього питання Росією, незважаючи на те, що вона є одним із підписантів Будапештського меморандуму та виступала гарантом безпеки України. Тому, за словами глави держави, Росія повинна пояснити всьому світові, чому вони проти.
Наразі Україна разом зі США, Францією і Німеччиною готує проект резолюції про введення на Донбас миротворчої місії ООН, який внесуть до Ради безпеки.
Що таке миротворча місія?Це дії міжнародної спільноти задля запобігання виникненню міждержавних або внутрішніх конфліктів. Операції зі встановлення миру проводяться за обов'язкової згоди сторін конфлікту. У 2017 році Президент України Петро Порошенко висунув ідею введення миротворців на всю територію Донбасу. У відповідь на це президент Росії Володимир Путін висунув вимогу, що миротворці повинні перебувати на лінії розмежування "і ні на жодних інших територіях".