Однією з можливих підстав для звільнення від мобілізації можуть стати хвороби очей. Про які діагнози йдеться – читайте в матеріалі 24 Каналу.
Читайте також Звільнили за станом здоров’я: чи виключають військових з обліку – пояснення юриста
З якими хворобами очей не мобілізують
Для визначення придатності військовозобов’язаного до служби військово-лікарська комісія керується "Розкладом хвороб", затвердженим наказом Міністерства оборони України №402. Захворювання ока та придаткового апарату розглядаються у статтях 25 – 32 цього документа.
Звільнення від мобілізації можливе, якщо військовозобов'язаний має захворювання, що критично впливають на стан його здоров'я та фактично виключають можливість проходження військової служби.
У переліку хвороб, з якими не можуть мобілізувати, є:
- виражені анатомічні вади повік, орбіти, кон'юнктиви зі значними порушеннями зорових або рухових функцій на обох очах;
- різко виражені хвороби усіх частин ока та його придаткового апарату на обох очах, з частими загостреннями або зниженням зорових функцій, що прогресує (рубці, помутніння, дегенеративні зміни, катаракта, хвороби зорового нерва тощо);
- відшарування і розрив сітківки будь-якої етіології на обох очах;
- глаукома у важкій стадії на обох очах;
- стійкий параліч рухових м'язів очного яблука за наявності диплопії;
- короткозорість або далекозорість будь-якого ока в одному з меридіанів понад 12,0 діоптрій або астигматизм будь-якого виду з різницею рефракції у двох головних меридіанах понад 6,0 діоптрій;
- гострота зору одного ока нижче 0,1 або його сліпота;
- сліпота одного або обох очей;
- відсутність одного чи обох очних яблук.
До слова, нещодавно Міноборони затвердило зміни до Положення про військово-лікарську експертизу в ЗСУ. Метою цих змін є спрощення документообігу, пришвидшення ухвалення рішень та зниження ризику помилок через людський фактор.