Росіяни заявили, що змогли мобілізувати 3 тисячі кримчан згідно з планами. Про це 24 Каналу розповів заступник постійного представника Президента України в АР Крим Денис Чистіков. За його словами, також вони розповідають про велику кількість добровольців, але підтвердження цієї інформації немає.

Дивіться також Це ключ до перемоги, – генерал Ходжес впевнений, що ЗСУ можуть звільнити Крим ще цього літа

Мобілізація зменшила "оберти"

Він зазначив, що не тільки на території тимчасово окупованого Криму, але й в Росії мобілізація не припинялась. Як зазначає Міноборони, вона зменшила "оберти" через те, що росіяни не мають матеріальних та технічних можливостей забезпечити нових мобілізованих. І це призводить до значних їхніх втрат.

Чистіков також повідомив, що не території півострова представники ПВК "Вагнер" відвідали місця позбавлення волі, де намагались агітувати та вербувати до своєї приватної військової компанії.

"За інформацією деяких джерел, кількість людей, яка була їми залучена, складає приблизно 1000 осіб", – наголосив він.

Росіяни намагаються поширити вплив на молодь Криму

За його словами, окупанти активно ведуть роботу серед молоді і дітей.

Вони розуміють, що молодь є активною і може підтримати Україну під час звільнення тимчасово окупованого Криму. Оскільки акції спротиву виникають біля навчальних закладів. А також при виявленні протестувальників з'ясовується, що це молоді люди. Тому росіяни намагаються поширити свій вплив саме на вказану категорію людей,
– підкреслив співрозмовник.

Він зауважив, що саме цих людей вони намагаються надалі залучити до військових дій.

Ситуація з мобілізацією в Криму: дивіться відео

Строковиків можуть залучати до військових дій

"На цей час офіційно вказується на те, що строковикі, яких за час окупації Криму є 39 тисяч,не будуть брати участь у так званій спеціальній військовій операції. А будуть проходити службу (саме мешканці Криму) на території Південного військового округа", – розповів заступник постійного представника Президента України в АР Крим.

Він пояснив, що разом з тим, після Нового року Південний військовий округ розширив свою територію, Було затверджено, що зараз до неї входить Херсонська і Запорізька області. Фактично строковики можуть бути залучені і до військових дій в цих областях.

"Крім того, строковики після проходження 2 років служби мають право укладати контракти. І вже контрактники мають законні підстави брати участь у так званій спеціальній військовій операції. Що також використовується Росією", – наголосив Денис Чистіков.

Що відбувається в Криму: важливе

  • В Головному управлінні розвідки повідомили, що окупаційна влада Криму готується до української операції зі звільнення півострова. Про це свідчать документи, підписані так званим головою республіки Крим Аксьоновим. Російська окупаційна адміністрація Криму та місцеве відділення ФСБ видали "рішення про встановлення високого (жовтого) рівня терористичної небезпеки". Згідно з ним ворог встановив високий рівень загрози в: Армянську, Джанкої, Керчі, Красноперекопську.
  • За даними українських спецслужб, серед особового складу підрозділів, які агресор концентрує на території Криму, розповсюджуються чутки про те, що з півострова доведеться терміново тікати для збереження свого життя. Вплинути на моральний дух загарбників не можуть навіть замполіти, які постійно розповідають про те, як "СВО йде за планом".
  • OSINT-аналітик Бреді Афрік повідомив, що російські загарбники звели базу на півночі тимчасово окупованого Криму. На кадрах з супутника видно вертолітний майданчик, укріплений периметр та сліди від транспорту. Російські війська побудували базу на півночі Криму наприкінці 2022 року. На супутникових знімках видно, що на ній є вертодром і укріплений периметр.