Мобілізація в Україні: у ТЦК розповіли, кому потрібно пройти ВЛК до 5 лютого
Деякі військовозобов'язані мають пройти повторну медичну перевірку. Це потрібно зробити не пізніше 5 лютого 2025 року.
Зокрема, у 2025 році ще раз пройти ВЛК повинні військовозобов'язані, які раніше були визнані обмежено придатними. Про це Суспільному розповів начальник відділення військового обліку Рівненського ТЦК та СП Олександр Бодін, передає 24 Канал.
Дивіться також До якого числа триватиме мобілізація у 2025 році
Чому обмежено придатним потрібно повторно пройти ВЛК
Бодін пояснює, що 4 травня в Україні набув чинності закон, який скасовує статус "обмежено придатний". Цей же закон передбачає, що військовозобов'язані з таким статусом мають 9 місяців на те, аби пройти повторний огляд військово-лікарських комісій та отримати один з актуальних статусів.
Начальник відділення військового обліку Рівненського ТЦК та СП зауважив, що статус "придатний до військової служби" означає можливість призначення військовозобов'язаного на будь-яку посаду у Збройних силах України.
Також, за словами Бодіна, існує статус "придатного до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, вищих навчальних закладах освіти".
Окрім цього, є категорії "тимчасово непридатних" для людей, що потребують лікування або відпустки, "непридатних" з повторним оглядом через 6 – 12 місяців та "непридатних" з виключенням з військового обліку.
Як мобілізовані намагаються обдурити ВЛК під час психологічного відбору
Раніше у ТЦК розповіли, що мобілізовані намагаються обдурити ВЛК. Зокрема, останнім часом спостерігається, що військовозобов'язані навмисно провалюють психологічне тестування під час проходження медичного огляду.
За словами начальниці групи відділу психологічного відбору Кіровоградського ОТЦК та СП Катерини Гавель, вони спеціально відповідають, що в них все погано, що вони не можуть проявити себе в колективі і їм краще перебувати наоодинці. А також кажуть, що почуваються самотньо та не мають мотивації до військової служби.
Вона зазначає, що під час додаткових перевірок та співбесід таких осіб вдається викрити. Часто буває так, що ці військовозобов'язані виявляються цілком нормальними, освіченими людьми та мають сім'ї. Проте внаслідок відсутності мотивації до служби вони намагаються штучно погіршити свої психологічні показники.