Про це пише видання NV. Як раніше зазначав 24 Канал, на фронті триває активна фаза війни. Тому, ймовірно, мобілізаційні потреби української армії не зменшуватимуть.

Читайте також Мобілізація у 2023 році: хто з українців може претендувати на бронювання від компанії

Які повістки можуть вручати на вулиці

У Телемарафоні начальник служби зв'язків з громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо зазначив, що відправка на фронт після вручення повістки на вулиці – це фейк російської пропаганди.

За його словами, є два види повісток. Перша зобов'язує з'явитися до військкомату для оцінки стану здоров'я та отримання інформації. Зокрема, про сімейний стан, фах.

Якщо військовозобов'язаний не має права на відстрочку і проблем зі здоров'ям – його визнали придатним, то керівник ТЦК вручає мобілізаційне розпорядження. Але воно не означає одразу відправку на фронт. Спочатку має відбутися підготовка у навчальних центрах.

Володимир Фітьо підкреслив, якщо військовозобов'язаний відмовляється брати першу повістку, то за це є адміністративна відповідальність. Якщо не з'являється по мобілізаційному розпорядженню, то тут може діяти кримінальна відповідальність з позбавленням волі.

Хто має право вручати повістки

В коментарі виданню юристка Юридичної сотні Марія Звягінцева назвала перелік осіб, які можуть вручати повістки:

  • виконавчі органи сільських, селищних, міських рад — у разі отримання розпорядження ТЦК;
  • керівники (голови) державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій — також за наявності відповідного розпорядження ТЦК;
  • керівники навчальних закладів у разі розпорядження з ТЦК;
  • уповноважені представники ТЦК, які отримали наказ керівника про видачу повісток.

Можна перевірити службові посвідчення цих осіб і наявність розпорядження керівника ТЦК про вручення повісток. Військовозобов'язаному вручають заповнену повістку, згідно з постановою КМУ №1487, де вказується її номер, дата та його особисті дані.

Мобілізація в Україні: останні новини

  • Наразі мобілізації підлягають чоловіки та жінки, яких ВЛК визнала придатними до виконання бойових завдань. Призвати можуть також обмежено придатних осіб, хвороба яких недостатньо важка для виключення з переліку обліку.
  • Забрати до війська можуть частину студентів. Це стосується тих, хто взяв академічну відпустку. Або тих, кому виповнилося 30 років і вони здобувають другу чи третю непослідовну вищу освіту.
  • Заборонено мобілізовувати чоловіків, які засуджені за тяжкі або особливо тяжкі злочини. Також мобілізації не підлягають особи від 18 до 60 років, які є виключеними з військового обліку і не є військовозобов'язаними.