Україна розглядає можливість залучення засуджених до оборонних завдань, створюючи для них окремі підрозділи. Про це повідомив Денис Малюська, акцентуючи на добровільності та специфіці служби цих осіб, – інформує 24 Канал з посиланням на національний телемарафон.
Дивіться також Мобілізація в Україні: Кабмін розробляє нові обмеження і стимули для ухилянтів
Добровільна мобілізація засуджених
Ініціатива, який зараз перебуває на розгляді у Верховній Раді, передбачає, що засуджені зможуть виконувати невоєнізовані завдання, такі як будівництво оборонних споруд.
Законодавство містить певні гарантії, які забезпечать, щоб імплементація закону була ефективною. Зокрема, це не тільки добровільна, тобто контрактна форма служби, але і створення окремих підрозділів, там де будуть служити ті, хто був звільнений з місць позбавлення волі,
– зазначив посадовець.
Міністр юстиції акцентував, що такі підрозділи зможуть ефективно допомагати українській армії, займаючись інженерними та фортифікаційними роботами, що є важливою частиною оборонної діяльності.
Він запевнив, що відповідні засуджені, якщо вони захочуть захищати країну, поїдуть саме на передову, а не в "ужгородський котел" – тобто служитимуть на відносно безпечній території в тилу.
Більше про ініціативу
- 10 квітня Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт №11079-1, який відкриває шлях до мобілізації засуджених. Ініціатива дозволяє засудженим за неважкі злочини добровільно вступити на військову службу, виключаючи тих, хто вчинив злочини проти національної безпеки.
- Законопроєкт має на меті врегулювати процес залучення до військової служби осіб, які відбувають покарання. Це стосується тих, хто перебуває у в'язниці або має обмеження волі. Ініціатива передбачає можливість умовно-дострокового звільнення для служби за контрактом.
- Однак це стосуватиметься лише тих засуджених, які виявили бажання служити та відповідають вимогам. Невдовзі за документ депутати мають проголосувати в другому читанні, після чого він надійне на підпис до президента.