Про це в ефірі "Ми Україна" заявила голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк. Вона зазначила, що відповідну пропозицію зробив антикорупційний комітет Верховної Ради України.
Читайте також Мобілізація по-новому: як працюватиме ухвалений законопроєкт
Хочуть, щоб корупціонери служили за згодою
За словами Олени Шуляк, відповідні правки можуть з'явитися до другого читання. Вона зауважила, що основними органами влади, які допомагали та були активно залученими у написання відповідного законопроєкту, були Міністерство юстиції, Міністерство оборони та Генеральний штаб.
Тому є відповідна статистика – це тисячі засуджених, які в разі добровільної згоди зможуть долучитися до оборони країни. Зараз є пропозиція від антикорупційного комітету стосовно того, чи зможуть корупціонери за згодою служити і бути мобілізованими,
– зазначила Шуляк.
Нагадаймо, що 11 квітня Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт про мобілізацію. За нього віддали свої голоси 283 народні обранці. Нагадаймо, як тепер мають вручати повістки.
Як тепер вручатимуть повістки
- Звернімо увагу, що просто вручити папірець посеред вулиці не можна. Так, у повістці обов'язково мають вказати мету виклику, місце, день та час явки військовозобов'язаного до ТЦК та СП.
- Разом з тим, людина, котрій вручають повістку, має право вимагати від представників ТЦК назвати їхні прізвища, ім'я та по батькові, посаду, а також показати свої службові посвідчення. І вони зобов'язані виконати відповідну вимогу.
- Також закон запроваджує фото- та відеофіксацію перевірки документів і вручення повістки. Водночас ці вимоги набирають чинності через 3 місяці після публікації відповідного закону.
- Військовозобов'язаний після вручення повістки має право не прийти до ТЦК та СП з поважних причин. Але підтвердити їх потрібно буде документально.
- Не з'явитися до Територіального центру комплектації можуть перешкодити хіба хвороба, непереборні обставини на кшталт стихійного лиха чи ракетного удару. Правда, достеменно невідомо, де брати довідку про стихійне лихо або обстріл.