Тож, якими мають бути дії військовозобов'язаного, якщо представники ТЦК та СП вручають повістку вдома варто знати. Нюанси розповів старший офіцер відділу обліку і бронювання одного з київських районних ТЦК та СП.

Дивіться також В Україні можуть посилити мобілізацію: в оборонному комітеті Ради назвали умову

Планування мобілізаційних заходів є досить складним завданням. З одного боку, нам потрібні люди з певними військово-обліковими спеціальностями. Крім того, рознесення повісток військовозобов'язаним має розподілятись по днях, щоб не створювати надмірного навантаження на ТЦК,
– пояснив представник ТЦК.

Вручення повістки вдома – не означає стовідсоткову мобілізацію

За його словами, якщо до військовозобов'язаного прийшли представники ТЦК, це не означає, що прямо зараз людина буде мобілізована до лав Збройних Сил України.

Ми розносимо повістки з метою запрошення військовозобов'язаного до ТЦК, – додав він та пояснив, як це працює на практиці.

Якою є процедура

  • Ви маєте прийти до ТЦК у терміни, вказані в повістці — зазвичай це 1 – 2 дні.
  • У повістці перелічено документи, які треба мати при собі.

"Насамперед нас цікавить уточнення облікових даних, а саме: з'ясування актуальної освіти, спеціальності, сімейного стану, місця роботи, проживання та реєстрації", – пояснив представник ТЦК.

  • Наступним кроком є направлення на військово-лікарську комісію для з′ясування стану здоров′я і, відповідно, придатності до військової служби.

За словами офіцера, як правило, на військово-лікарську комісію направляють в день візиту.