Наразі тема мобілізації є досить обговорюваною, адже триває її реформування. Уже зрозуміло, що призов не зупинять найближчим часом, а тому військовозобов'язані чоловіки мають бути готовими вступити до лав ЗСУ. Журналіст 24 Каналу, а тепер воїн 24 ОМБр В'ячеслав Журба відповів на поширені запитання про мобілізацію у проєкті "Голос війни".
Дивіться також Новий законопроєкт про мобілізацію зареєстрований у Верховній Раді: все, що відомо
Ви, рано чи пізно, скоріше за все потрапите на фронт, тому подбайте про те, куди ви потрапите вже зараз,
– зазначив В'ячеслав.
За словами військового, цивільні уже зараз мають потурбуватись про те, де будуть проходити службу.
"Якщо ви вузький спеціаліст – вас загребуть, за вами буквально буде черга. Попитайте у знайомих, які служать вже в ЗСУ, які в них справи в бригаді. Може, ви захочете в якусь конкретну бригаду", – додає захисник.
Та пояснює, що таким чином дізнавшись у знайомих, які вже служать в ЗСУ, як у них справи в бригаді, є імовірність, що ви захочете проходити службу в конкретній бригаді.
"Може, ви захочете в якусь конкретну бригаду. Не будете чекати поки вас підловлять на вулиці, дадуть повістку. А будете знати, в яку бригаду хочете йти, зберете речі, візьмете відношення і самі підете. Так, ви опинитесь там, де хочете бути. Опинитесь в лапках. Розумію, ніхто не хоче на війну, але така в нас реальність", – зазначає В'ячеслав Журба.
Не сидять в окопах 24 на 7: коли військові мають час читати книжки
В'ячеслав також відповів на питання, яким чином військові мають час читати книжки на фронті. Так, за його словами, "24 на 7, 30 днів в місяць мало хто сидить в окопах".
"Є якість ротації, відведення. Все залежить від напрямку, наявності особового складу. Але варто розуміти, що в армії не лише піхотинці служать", – зазначив Ярослав.
Військовий пояснює, що на все можна знайти час, якщо хотіти, все залежить від пріоритетів. Зокрема, В'ячеслав як тільки був мобілізований, був в піхоті і знаходив час на читання на відведенні.
Бо я так хотів. Зараз я дронщик, знову ж таки ми не працюємо 24 на 7. Я відпрацював час, який я маю відпрацювати, мене змінили хлопці, я маю час на відпочинок. У цей час можу робити, що хочу,
– каже військовий.
Мобілізація в Україні: актуально про головне
- Розгляд законопроєктів щодо змін у підході до мобілізації в першому читанні відбудеться 10 – 12 січня. Однак їх будуть доопрацьовувати.
- Зокрема, перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова повідомила, що відповідно до законодавства фінансово обмежити осіб, які ухиляються від мобілізації в Україні, неможливо.
- А голова Верховної Ради Руслан Стефанчук висловився щодо ідеї бронювання за високі податки. Він зауважив, що не бачив в жодній країні успішної реалізації цієї ідеї.