Так українська делегація прокоментувала вимогу російського Міністерства закордонних справ допустити його представників до бойовика Андрія Косяка, якого захопили Збройні сили України.

Читайте також Цинічно використали й забули, – МЗС про запізнілу реакцію Москви на затримання Косяка

Росія визнала участь своїх громадян у війні на Донбасі

Делегація України у ТКГ заявила, що російське МЗС офіційно визнало участь російських громадян в збройному конфлікті на Сході України.

Вітаємо російських представників з цим мужнім кроком: визнавати реальність після восьми років послідовної брехні важко,
– зазначили у делегації.

Там також побажали російській дипломатії сил та натхнення у взятті наступного бар'єра – "офіційного визнання повної відповідальності керівництва Росії за розв'язання та продовження міжнародного збройного конфлікту на Донбасі".

В українській делегації у ТКГ підсумували, що це є головною запорукою початку процесу реального мирного врегулювання.

До допису там додали посилання на коментар офіційної представниці МЗС Росії Марії Захарової "у зв'язку із затриманням в Україні громадянина Росії Андрія Косяка".

Затримання бойовика Косяка на Донбасі: що відомо

  • 13 жовтня на Донбасі затримали російського бойовика, який проводив розвідку під прикриттям розмінування території. З'ясувалося, що він – громадянин Росії Андрій Косяк.
  • Окупанти відреагували на це затримання погрозами відмовитися від мінського формату, якщо росіянина не відпустять.
  • Пізніше бойовики почали блокувати спостерігачів місії ОБСЄ у готелях в Донецьку і Горлівці. Застосовуючи шантаж, вони заявили, що не відпустять міжнародних спостерігачів, поки Україна не відпустить Косяка.
  • Водночас у ЗСУ вестися на провокації та відпускати бойовика не мають наміру.
  • Росія відреагувала на затримання свого громадянина лише на 6-ий день. Там назвали дії України нібито провокацією. У відповідь українське МЗС наголосило, що така поведінка Москви показує справжнє ставлення держави до своїх громадян.