Пані посол України в США Оксана Маркарова заявила, що Україна активно працює з Вашингтоном для самостійного запуску виробництва зенітних ракетних комплексів Patriot. Вже відбулось декілька відповідних засідань українських та американських бізнесів.

Дивіться також Не лише Patriot, IRIS-T, NASAMS: який ЗРК реально допоміг би на фронті

"Без цього не обійтися": Україна планує виготовляти Patriot

Маркарова сказала, що перед посольством у США стоїть завдання домовитись щодо запуску виробництва Patriot в Україні.

Під час двох візитів президента Зеленського до США минулого року – у вересні і в грудні – ми найбільше обговорювали питання їхнього спільного виробництва,
– заявила пані посол.

Вона повідомила, що між двома візитами президента вже було два засідання бізнесів, українських і американських. Адже Patriot – це декілька компаній, які виробляють різні частини комплексу.

Ми активно працюємо над цим. Без того, щоб ми самі виробляли, як мінімум, значну частину складових, а як максимум – завершений продукт, не обійтися. Бо ми ж розуміємо, що навіть після нашої перемоги Росія нікуди не подінеться,
– наголосила вона.

Також вона відзначила, що Україні треба виробляти не тільки ППО.

Які країни можуть передати Україні ППО Patriot

  • Раніше Володимир Зеленський повідомив, що для того, аби повністю закрити небо над Україною, нам необхідно 25 систем Patriot по 6 – 8 батарей в кожній.
  • Очільник МЗС України Дмитро Кулеба незадовго після цього заявив, що у світі є 100 вільних батарей до Patriot та закликав надати Києву бодай 7 з них.
  • Згодом один Patriot Україні погодилась Німеччина. 23 квітня стало відомо, що Греція передасть Україні свій зенітний ракетний комплекс Patriot Pac 3 з "гарантіями" від США.