Адвокат Роман Сімутін пояснив, чи є такі дії військових законними, а також розповів, чи мають право військовозобов'язані знімати на камеру процес вручення повістки. За його словами, такі відео можуть слугувати доказом у суді, передає 24 Канал.

Дивіться також Чи буде посилення мобілізації з 1 вересня: воїн ЗСУ пояснив, як багато добровольців призиваються

Зйомка на камеру процесу вручення повістки

Представники ТЦК під час вручення повісток заявляють, що громадянам заборонено фіксувати на камеру цей процес. Проте адвокат наголосив, що в чинному законодавстві немає жодної норми, яка б підтверджувала таку заборону. Натомість Сімутін закликає військовозобов'язаних діставати смартфони й фіксувати вручення повістки на камеру. Він пояснив, що ці кадри потенційно дозволять оскаржити законність призову в разі порушення закону.

Діставайте телефон і включайте відеозапис. Відразу чекайте заперечень, що їх не можна знімати, вони військові тощо. Але забавність ситуації в тому, що це вони не мають права здійснювати відеозйомку, тому що діють у спосіб, що не передбачений законом, і формально дозвіл знімати, повинні питати вас,
– заявив адвокат.

Крім того, до суду представники ТЦК можуть передати обрізані кадри, тому військовозобов'язаним варто самостійно також знімати відео. Такої ж думки й правозахисниця Віра Тарасенко. Вона наголосила, що вручення повістки можна фіксувати на камеру, адже це може захистити військовозобов'язаного у разі порушення його прав.

У Харкові посилять мобілізацію

Заступник начальника Харківської ОВА Роман Семенуха під час міжвідомчої наради з питань реалізації заходів мобілізації заявив, що в області посилять мобілізацію. Як пояснив Семенуха, такі дії пов'язані з метою виконання планів від держави.

"З метою виконання планів, поставлених державою, Харківська обласна військова адміністрація посилює свою співпрацю з регіональним центром комплектування та соціальної підтримки у напрямку здійснення мобілізаційних заходів. Також продовжуємо всіляко допомагати нашим захисникам і захисницям", – заявив він.