Про це заявив заступник глави МЗС Росії Сергій Рябков. Країна готова розглянути або відкликання формули Бухарестського саміту, або зобов'язання США ніколи не голосувати за вступ України та інших країн до НАТО.

До теми Столтенберг запросив Росію на нову "серію зустрічей"

"Ця відома формула Бухарестського саміту 2008 року, що Україна та Грузія стануть членами НАТО, має бути виключена. Це має бути замінено розумінням, що цього не станеться ніколи", – наголосив Рябков.

За його словами, Росія звертатиметься до відповідальності США, аби вони обирали, що для них пріоритетніше: європейська безпека або "ущербні ідеї", які начебто призвели до теперішньої кризи.

Рябков також заявив, що російська сторона робитиме усе можливе, аби дипломатичними шляхами припинити інтеграцію України в НАТО.

Ми бачимо загрозу в тому, що Україна стає все більш інтегрованою у НАТО, навіть без набуття формального статусу члена організації. Це те, що перебуває у центрі інтересів безпеки Росії,
– заявив він.

Як додав Рябков, проєкти документів, які були запропоновані Сполученим Штатам, і є тим шляхом, яким треба піти для дипломатичного рішення.

Варто прочитати ЗСУ зробили величезний крок до членства в НАТО, – головнокомандувач Залужний

Відносини Росії та НАТО: останні новини

  • Росія висунула НАТО свої "гарантії безпеки". Зокрема, Кремль зухвало вимагає, аби Україну не приймали до Альянсу.
  • Ці "гарантії" обговорювали у форматах Росія – США, Росія – НАТО, Росія – ОБСЄ на початку 2022 року.
  • У НАТО відповіли відмовою на ультиматум Росії. Це рішення викликало в Кремлі справжню істерику. Там заявили, що Альянс намагається "штучно розширити свій склад".
  • Речник російського президента Дмитро Пєсков заявив, що Альянс "вторгнувся в Україну" і це нібито погіршило стосунки Росії з НАТО.
  • Генсек НАТО Єнс Столтенберг запросив усіх учасників Ради Росія – НАТО на серію зустрічей. Він хоче обговорити з ними питання європейської безпеки.

Цікаво: Кремль почав боятися не НАТО, а Україну: дивіться відео