Російські ультиматуми не збираються розглядати на Заході. Посол Росії при ОБСЄ Олександр Лукашевич заявив, що вони не почули адекватної відповіді та реакції від партнерів.
До теми Росія заплатить велику ціну за агресію проти України, – Столтенберг
"Усе оберталось навколо їхньої занепокоєності щодо нібито агресивної поведінки Росії, особливо у контексті українських подій", – наголосив він.
Питання України було центральне
Україна дійсно була в центрі всіх зустрічей, які впродовж тижня відбувалися в Європі. Американські дипломати під час 8-годинних перемовин у форматі США – Росія дали зрозуміти росіянам, що жодних рішень без України не ухвалюватимуть.
Що робитиме Росія після провалених зустрічей: дивіться сюжет 24 каналу
Також заявили, що саме Росія відповідальна за погіршення безпекової ситуації в Європі, відтак має вжити певних заходів для розрядки ситуації.
"Ми дали зрозуміти росіянам, що справжній прогрес можливий лише в атмосфері деескалації, а не ескалації, а також на основі справжньої взаємності", – сказала заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд.
Російські ультиматуми у штаб-квартирі НАТО
Росіянам бракує саме справжньої взаємності. Це показав 2 раунд переговорів щодо європейської безпеки, який проходив у штаб-квартирі НАТО. Цей майданчик російські дипломати теж використали для озвучення своїх ультиматумів Заходу.
Це абсолютний імператив – припинення політики відкритих дверей і представлення Росії юридичних гарантій подальшого непродовження НАТО на Схід,
– відзначив віцеочільник МЗС Росії.
Країна-агресорка отримала від генсека НАТО цілком передбачувану і слушну відповідь на ці свої забаганки. Генсек НАТО Єнс Столтенберг підкреслив, що всі члени Альянсу дотримуються єдиної думки щодо членства НАТО і політики відкритих дверей. Це головний принцип – кожна нація має право самостійно обирати свій шлях.
Варто прочитати Деескалація щодо України: США і НАТО готові далі говорити з Росією
"Це записано у багатьох основних документах, які становлять фундамент європейської безпеки. Усі союзники погоджуються, що лише Україна і 30 союзників можуть вирішувати, коли Україна буде готовою стати членом НАТО і ніхто інший", – додав Столтенберг.
Росія вчергове погрожує світу
Росіяни, не отримавши бажаного, посилили свою агресивну риторику і навіть почали погрожувати військово-технічними заходами, якщо не зможуть домогтися свого.
На думку ексміністра закордонних справ України Володимира Огризка, російська сторона живе в полоні фантазій й ілюзій, які далекі від реальності.
Економічно – це карлик на глиняних ніжках. Політично – Росія зараз сама себе загнала в глухий кут і на міжнародній арені з нею ніхто не хоче розмовляти, значить залишається лише шантажувати,
– вважає Огризко.
Захід виступив єдиним фронтом проти Кремля
Уроки у стосунках з Кремлем все ж таки засвоїли на Заході. Напад на Грузію у 2008 році та на Україну у 2014 показав європейським і американським політикам необхідність діяти злагоджено у відносинах з Росією. Не покладатися на здоровий глузд кремлівських чиновників.
Цікаво Загнаний у кут злочинець: США поставили Путіна на місце
Тож цього разу європейські країни й союзники щодо НАТО виступили єдиним фронтом, на що аж ніяк не розраховували у Кремлі.
Вони не розуміють цієї єдності, а намагаються постійно це перевести на двосторонній рівень – роз'єднати членів. Саме тому, коли навіть такі близькі до них країни, як Угорщина або Італія, виступають спільно з Німеччиною, Британією чи Норвегією, це певний шок і руйнування планів.
Фінляндія і Швеція можуть вступити у НАТО
Не очікували у Москві й того, що її дії підштовхнуть нейтральні до цього Фінляндію і Швецію до вступу в НАТО. Відтак російським дипломатам разом із силовим блоком Кремля і головнокомандувачем Володимиром Путіним доведеться переглядати свої плани щодо Європи й України.
Більшість експертів схильні вважати, що Москва вдасться до провокацій на східних кордонах української держави або у Чорному морі, щоб завдати точкових ударів. Про таку ймовірність попереджає й американська розвідка.
Поки ж росіяни почали з кібератак на українські урядові портали. Хакери заблокували роботу Міносвіти, Міноборони, Мінветеранів і порталу "Дія". Допомогу у розблокуванні сайтів Україні зголосилися надати США та ЄС.