Про це пише політичний оглядач Die Welt Міхаель Штюрмер.

Автор порівнює ситуацію на Донбасі із Карибською кризою: "Так само, як розміщення радянських ракет на Кубі в 1962 році, сьогоднішня агресивна політика Кремля може перерости в серйозний конфлікт".

Час не допомагає ні одній зі сторін, а тільки створює ліниве звикання до ситуації, яка, якщо нічого не робити, рано чи пізно стане критичною і некерованою,
— пише Штюрмер.

Він нагадав про американську зброю і військових інструкторів з країн НАТО на Західній Україні, російських солдатів без відзнак, а з бойовим завданням на Донбасі.

"Усе це означає конфронтацію, яка може стати причиною незворотних конфліктів, які відкривають ворота пекла", — наголосив журналіст.

Читайте також: Путін має нові плани щодо України, — Геращенко

Він попереджає, що це "не маленька війна на краю світу, а драма з далекосяжними наслідками", і звинувачує західних політиків, що вони бажають бути осторонь цієї великої трагедії.

Штюрмер зазначає, що західні політики бояться думати про кризу і її випадкові та непередбачувані наслідки, ядерний вимір немислимий для них у будь-якій формі. Натомість Путін, навпаки, холоднокровно натякає на загострення і не боїться нагадувати про ядерний потенціал Росії — понад 8 тисяч боєголовок.

Україна ось-ось завалиться економічно і політично. Але все ще можна забезпечити їй благополучне і мирне майбутнє, якщо обидві сторони усвідомлюють всю серйозність ситуації,
— пише оглядач.

Єдиний вихід із цієї ситуації автор вбачає у дипломатичному руслі. Зокрема, він є прихильником надання Україні міжнародного статусу для України, який колись мала Фінляндія: центр між Сходом і Заходом, Євросоюзом та Євразійською економічною зоною.

Читайте також: Путін вирішив, що робити з Донбасом, ще після Дебальцевого, — Forbes