Акція протесту "Терпіти більше не можна" відбулася без партійних прапорів, але з вигуками: "Ми втомились від лайна!". У руках присутні тримали чимало плакатів з написами "Терпіти більше не можна", "Портнов, твій суд вже скоро", "Реваншуйте, на*уй". Також подекуди було чутно вигуки: "Хто замовив Катю Гандзюк?"

Читайте також: Чому ЦВК зареєструвала Шарія і Клюєва кандидатами у депутати, – роз'яснення адвоката і комісії

Під Стелою Незалежності встановили намет та символічну шибеницю.

Це попереджувальна акція, яка повинна показати ЦВК, що рішення треба переглядати, а не допускати до виборів таких персонажів (як Клюєв і Шарій, – ред.). Наступне засідання ЦВК має відбутися в четвер,
– виголосив у мікрофон один з учасників акції, і додав, що залежно від результатів засідання активісти узгоджуватимуть свої подальші дії.

Зауважимо, що учасники акції копнули журналіста видання "Страна.ua", оскільки він висловлював слова підтримки на адресу Шарія, повідомила кореспондентка 24 каналу Олена Кук. Журналіст впав, проте ушкоджень не зазнав. На місці працювала поліція діалогу.

На протилежному боці вулиці зібралися кілька людей з рожевими повітряними кульками на підтримку Шарія.

Майдан Київ протест Шарій Клюєв Страна юа
На фото ліворуч - журналіст видання "Страна.ua", який розгнівав активістів / Фото Олени Кук (24 канал)

Читайте також: Клюєва затримають, якщо він з’явиться в Україні, – ГПУ

Якщо за два дні ЦВК та ВСУ не розберуться, хто з них більше налажав, і не скасують рішення про реєстрацію цих двох покидьків – ми залишаємо за собою право від мирного протесту перейти до не мирного,
– написав у Facebook ініціатор акції протесту, журналіст Роман Сініцин.

Він також звернувся до президента Володимира Зеленського, який є гарантом Конституції.

"В таких ситуаціях ви маєте говорити швидше, ніж люди, а не мовчати і ховатись. Якщо від вас не буде заяви з приводу ганебних рішень про реєстрацію на вибори антимайданівців-втікачів всупереч закону і конституції, то ми прийдемо і до вас. 2 дні. Час пішов", – додав журналіст.

Дивіться фото 24 каналу з акції протесту на Майдані в Києві:

Чому на Майдані влаштували протест проти Клюєва і Шарія?

Українців обурило те, що Центральна виборча комісія зареєструвала Клюєва і Шарія кандидатами в нардепи, попри те, що вони фактично не жили в Україні останні 5 років. Адже закон вимагає, щоб саме стільки часу проживали на території нашої держави люди, які хочуть балотуватися в Раду. Обоє охочих потрапити в Раду втекли з України: Шарій – ще у 2012 році, а Клюєв – у 2014 році під час Євромайдану. Клюєва досі розшукує Генпрокуратура та обіцяє затримати його по поверненню в Україну.

Проте ЦВК довелося зареєструвати Клюєва і Шарія, адже так вирішив Верховний суд. Адвокати обох спромоглися довести в суді, нібито політики таки проживали в Україні останні 5 років.

Що відомо про Андрія Клюєва?

Андрій Клюєв – екс-нардеп від "Партії Регіонів"; працював в уряді на посаді віце-прем'єра з питань паливно-енергетичного комплексу. У 2012-2014 роках був секретарем РНБО. В часи Євромайдану був главою Адміністрації Президента Віктора Януковича.

Екс-"регіонала" підозрюють у заволодінні майном держави через зловживання своїм службовим становищем за попередньою змовою групою осіб, повторно і в особливо великих розмірах. Ймовірний злочин Клюєв скоїв у 2010-2011 роках.

А ще політика звинувачують в організації кривавого розгону студентів на Майдані в ніч проти 30 листопада 2013 року. 28 лютого 2014 року Клюєв втік з України до Росії і перебуває в розшуку.

Андрій Клюєв
Андрій Клюєв

Що відомо про Анатолія Шарія?

Шарій – відеоблогер-російський пропагандист родом з Києва. Пропагандою зайнявся з початком подій на Євромайдані: його сюжети регулярно дискредитували Революцію Гідності та її лідерів, ЗСУ в ході конфлікту на Донбасі і Нацполіцію. Шарій намагався висвітлювати події з життя "ЛДНР".

Найяскравіше свою позицію українофоба Шарій показав тим, що у грубій формі назвав жителів Західної України людьми другого або навіть нижчого сорту.

Дивіться відео зі словами Шарія про жителів Західної України:

З України Шарій втік у 2012 році та був оголошений в розшук. Усе тому, що у 2011 році пропагандист двічі вистрілив у відвідувача київського кафе з травматичного пістолета і проти нападника порушили кримінальну справу. Того ж року Шарій інсценував стрілянину у своє авто, нібито на нього скоїли замах. Тож проти нього відкрили другу справу.

На сьогодні Шарій має статус політичного біженця в Литві і вид на проживання в ЄС. У 2013 році втікача заарештував Інтерпол за запитом української влади. Проте там буквально за день відмовили Україні в екстрадиції Шарія.

У червні 2019 року Шарій заявив, що зареєстрував "Партію Шарія" і балотуватиметься з нею до українського парламенту.