Про це у прямому ефірі 24 Каналу заявив експерт реанімаційного пакета реформ Олександр Лємєнов, який стежив за процесом обрання керівництва Державного бюро розслідувань.
За його словами, такий висновок можна зробити навіть з того, що 15 листопада кандидатури Романа Труби та Ольги Варченко тільки обговорювались, а вже 16 листопада опубліковані дані стосовно новоспечених очільників Державного бюро розслідувань.
Читайте також: У елітному "недобуді" у центрі Києва: у мережі показали будинок фіналіста конкурсу на голову ДБР
Бюро, яке займатиметься розслідуванням злочинів VIP-посадовців, буде залежне від влади. Бо, фактично, 9 членів конкурсної комісії представили дві політичні партії.
9 членів конкурсної комісії репрезентували фактично дві політичні сили – це "Блок Петра Порошенка" та "Народний фронт". Вони між собою 2 роки не могли узгодити, хто ж все-таки очолить цей орган правопорядку. Зрештою, ми отримали результати цієї домовленості і "темна конячка" очолила ДБР. Тобто має очолити, бо його (Романа Трубу – ред.) поки ще не призначили,
– зазначив Олександр Лємєнов.
Експерт впевнений, що ситуація не є позитивною для України, бо невдовзі люди зможуть спостерігати, як нове керівництва Державного бюро розслідувань ухвалюватиме абсолютно не вмотивовані рішення.
Нагадаємо, що 16 листопада конкурсна комісія вирішила призначити на посаду директора Державного бюро розслідувань Романа Трубу. За відповідне рішення проголосувало 9 членів комісії. Окрім цього, обрали і заступників. Ольгу Варченко, яка претендувала на пост очільника відомства, рекомендують на посаду першого заступника. Цю кандидатуру спочатку має затвердити прем’єр-міністр, а потім президент.