Про це повідомила депутат фракції "Об’єднання "Самопоміч" у Київраді Ольга Балицька.

"Особи, у власності яких перебуває садиба, вже тривалий час не слідкують за її станом та не проводять жодних відновлювальних ремонтів або реконструкції. В інтернет-просторі з’явилася інформація про продаж землі під цією будівлею. Вказується, що земельна ділянка продається разом з архітектурним проектом під будівництво на ній готельно-офісного комплексу", — зазначила депутат.

Балицька нагадала, що цей старовинний архітектурний витвір мистецтва, виконаний в ренесансно-барочному стилі, є колишньою садибою з флігелями видатного киянина Фрідріха Густавовича Міхельсона, який має довгу історію, і де знаходяться роботи видатних особистостей того часу.

"Будинок в центрі Києва по на вул. Пушкінській, 35-А, 35-Б, 37-А, 37-Б знаходиться в занедбаному стані. Фасадна частина обсипається, внутрішньобудинкові сполучення зруйновані, деякі поверхи знищені або вщент понівечені, покрівля постійно протікає. Це провокує ще більше гниття дерев`яного перекриття, а сходові клітини або непридатні для використання, або аварійні, або відсутні взагалі. Все це не тільки спотворює архітектурне обличчя Києва, а ще й є небезпечним для життя та здоров`я киян", — підкреслює вона.

За словами Балицької, власник, замість того, щоб відремонтувати будівлю, планує звести готельно-офісний комплекс. Цим він порушує закон "Про охорону культурної спадщини", який зобов’язує його утримувати пам'ятку в належному стані, своєчасно провадити ремонт, захищати від пошкодження, руйнування або знищення.

Тому депутат звернулася за роз’ясненням до Департаменту комунальної власності Києва, де повідомили, що в провадженні суду знаходиться справа про повернення садиби до комунальної власності територіальної громади міста Києва.

Крім того, Балицька направила ряд звернень до виконавчих органів місцевої влади щодо надання додаткової інформації про власників, орендарів будівлі, стану її охорони та збереження.

"Вирішення проблеми із збереження садиби як історичної пам`ятки наблизить Київ ще на один крок в системі європейської інтеграції українських міст. Адже Конвенція про охорону культурної спадщини Європи покладає на Україну обов`язок з вживання правових заходів для охорони архітектурної спадщини та запобігання спотворенню, руйнуванню або знищенню об'єктів спадщини, що охороняються. Тримаючи разом на контролі вирішення цього питання, ми можемо зберегти ще один витвір архітектурного мистецтва столиці", — наголосила депутат.