Павло Бакунець – народний депутат України – пояснив цю постанову Кабміну про підвищення зарплати державних службовців та розвінчав чутки. Про це він розповів 24 каналу.
До речі Українці хочуть, аби нардепи заробляли на рівні "мінімалки"
За його словами, ця новина викликала жваве обговорення серед українців. Багато це сприймає так, що, мовляв, на 5-й місяць війни народні обранці "забули про військових".
Це абсолютний нонсенс. Ніякого збільшення зарплат народним обранцям не відбулося. Постанова стосувалася до тих депутатів, які не належать до жодного комітету.
Так, як він додав, це стандартна процедура – щороку триває голосування за постанову, згідно з якою йде нарахування заробітних плат нардепам. Ця постанова за 2021 рік втратила чинність ще у січні 2022 року.
"У лютому тривала підготовка до голосування. Однак цього не відбулося, оскільки почалася повномасштабна війна", – додав нардеп.
Яка зарплата у депутатів
Що ж до самих цифр. Минулого року середня зарплата народних депутатів складала приблизно 30 – 40 тисяч гривень.
Цьогоріч заробітна плата була закладена приблизно у такому ж розмірі.
"Однак, за відсутності цієї постанови, її не могли нараховувати. З цих грошей нараховували меншу половину. Тобто, народні обранці протягом війни отримувли зарплату у розмірі 18 – 20 тисяч гривень", – додав він.
Новою постановою ж проголосували за оклади депутатів, які не входять у жоден комітет, ще раз наголосив він.
Яка зарплата зараз в депутатів – нардеп назвав суми та розвінчав чутки: дивіться відео
Зарплати чиновникам підняли
- З 1 липня в Україні збільшився розмір прожиткового мінімуму. Тому Кабмін підняв зарплати державних службовців.
- Наприклад, посадовий оклад спеціаліста державних органів, юрисдикція яких поширюється на територію однієї або кількох областей, збільшили з 5 100 до 5 300 гривень.
- Оклад провідного спеціаліста, юрисдикція держорганів якого поширюється на територію одного або кількох районів, районів у містах, міст обласного значення зросла з 5 100 до 5 300 гривень.