Підготовка морських піхотинців відбувається на базі Військової академії, у Школі морського піхотинця та безпосередньо у військових частинах. Про це командувач морської піхоти розповів у інтерв'ю.

Цікаво Чекати недовго: коли Україна отримає американські "Айленди"

Як морська піхота навчає своїх воїнів

Офіцерські кадри

Підготовка офіцерського складу відбувається у Військовій академії в Одесі за спеціальністю "Управління діями морської піхоти". До кандидатів особливих вимог немає, однак перевагу надають військовослужбовцям військової служби за контрактом, які вже визначились з подальшою кар'єрою та мають бойовий досвід.

Під час навчання майбутні офіцери проходять стажування у підрозділах морської піхоти. Для них організовують польові виходи з акцентом на практичній складовій.

Навчання у Школі морського піхотинця

Для того, щоб стати морським піхотинцем, кожен військовослужбовець має пройти курс поглибленої підготовки у Школі морського піхотинця. Школа є частиною Навчального центру ВМС ЗС України.

За словами Содоля, у планах є розвиток навчально-матеріальної бази на полігоні морської піхоти, що на Олешківських пісках. Наразі там триває розбудова відповідної інфраструктури. Крім того, динамічні тренажери, тактичний клас, клас тактичної медицини, класи тренажерів екіпажів танків Т-80, навчально-методичний клас, клас інженерної підготовки, клас тренажерів БМП та класи протиповітряної оборони вже ввели в експлуатацію.

Наша програма підготовки відкоригована з урахуванням досвіду морської піхоти США. Наша мета – щоб морський піхотинець мав повний спектр практичних навичок у володінні зброєю. Ми маємо готувати воїнів до десантних операцій, наступальних та оборонних дії і відбиття російської агресії,
– заявив генерал-лейтенант.

Читайте також Харківський бронетанковий завод передав армії партію танків Т-64

Підготовка у військовій частині

Содоль наголосив, що підготовка у військовій частині є найважливішою. Адже морські піхотинці комплексно вчаться діяти у складі своїх підрозділів. Минулого року підготовка підрозділів здійснювалась в пунктах постійної дислокації та на полігонах:

  • в Одеській області,
  • Миколаївській,
  • Херсонській,
  • на Олешківських пісках,
  • на полігоні Урзуф.

Тематика цих навчань була присвячена підготовці до виконання завдань в складі Операції об'єднаних сил, управлінню військовими частинами під час ведення бойових дій у наступі, сприянню виконанню завдань сухопутними угрупованнями тощо.

Як стати морським піхотинцем

  • Спершу слід пройти курс первинний військовий вишкіл, а потім – курс посиленої підготовки.
  • Слід прослужити в підрозділах морської піхоти України понад 6 місяців.
  • Далі кандидат має звернутися до безпосереднього командира з письмовим клопотанням щодо розгляду його кандидатури на складання присяги морського піхотинця.
  • Розгляд кандидатів здійснюється на загальних зборах підрозділу. Кожен кандидат обов'язково повинен мати позитивну характеристику.
  • Необхідно також пройти медичний огляд.
  • Здати теоретичні та практичні іспити, а саме: вогневу підготовку, тактичну або тактико-спеціальну підготовку, знання щодо Кодексу морського піхотинця "Вести! Боротися! Перемагати!" та заліки з фізичної підготовки.

Зауважимо, присягу морські піхотинці можуть складати двічі на рік – напередодні Дня морської піхоти України та Дня захисника України.