Таку думку 24 каналу озвучив колишній співробітник СБУ, експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак. Раніше повідомлялось про те, що російські військові повністю покинули Чкалове та Чарівне на Херсонщині.

Цікаво "Непросте рішення" не врятує Росію від поразки у війні, але буде страшним

У росіян є сумний досвід вуличних боїв

Ступак розповів, що в росіян є дуже сумний досвід вуличних боїв у Грозному ще в першій Чеченській кампанії. Вони заходили колонами, думали швидко все там вирішать, але все затяглося.

З приводу цього, в них досі є фантомні болі,
– зазначив колишній співробітник СБУ.

Наші військові можуть зупинити все постачання в Херсон

Експерт Українського інституту майбутнього продовжив, що наші військові можуть зупинити все постачання росіян до Херсона. Це реально, з огляду на географію, на наявність у нас далекобійних артилерійських систем, систем залпового вогню з далеким радіусом дії.

"Навіть на лівому березі Херсонщини росіяни були змушені відтягувати свої склади, місця розташування трохи далі від берега, на 50 – 50 кілометрів, щоб уникнути влучання по своїх позиціях", – зауважив Ступак.

Ступак відповів, що робити цивільним, якщо в Херсоні розпочнуться вуличні бої: дивіться відео

Цивільні мають виїхати з Херсона

Він додав, що нині найкращим варіантом для цивільних є залишити місто. Люди мають спробувати виїхати через Крим, Ростов, Грузію, Туреччину, країни Балтії, повернутись в Україну або залишитись у Європі. Ніхто не знає, чи будуть міські бої, чи ні.

У будь-якому випадку будуть зачистки. Електропостачання буде зіпсоване на певний період часу, водопостачання буде з перебоями. Цивільні повинні до цього готуватися,
– наголосив колишній співробітник СБУ.

Ситуація на Херсонщині: останні новини