Росія значно активізувалась на полі бою. Через зволікання з наданням військової допомоги США, нашій армії доведеться накопичувати ресурси й ухвалювати складні рішення щодо пріоритетності в обороні.

Дивіться також Розворот Болгарії в бік Росії: чи втратить Україна одного з головних союзників на Балканах

Росія компенсує втрати

У звіті мовиться, що російські війська прискорили темпи своїх наступальних операцій на всій лінії фронту. Зокрема, 4 квітня армія окупантів провела механізовану атаку ротного рівня в напрямку Часового Яру у Донецькій області. Її результати свідчать, що військові агресора успішно компенсують ймовірне зростання втрат у живій силі й техніці.

Президент Володимир Зеленський та високопоставлені українські військові неодноразово висловлювались про затримку допомоги від США. Це змусило нашу державу поступитися ініціативою на полі бою. За їхніми словами, українські військові не можуть планувати успішний контрнаступ або оборону без розуміння, коли та яку допомогу отримає країна.

Українська армія змушена накопичувати ресурси.

Українським силам доведеться ухвалювати складні рішення щодо пріоритетності певних аспектів оборони за рахунок боротьби з ініціативою обмеження російського військового потенціалу або планування майбутніх контрнаступальних операцій,
– підсумували аналітики.

Буданов сказав, коли Росія може піти в наступ

  • Очільник ГУР Кирило Буданов пояснив, що Україна очікує від Росії посилення наступальних дій наприкінці весни – на початку літа, насамперед під Донецьком. Він окреслив, як будуть відбуватися ці дії. Росіяни трохи просунуться в бік Часового Яру та рухатимуться до Покровська.
  • Водночас, за його словами, ситуація на фронті, хоч і складна, але контрольована.
  • Голова ГУР вважає, що до початку очікуваного російського наступу суттєвих змін на фронті не буде. Він не відкидає й українського наступу цього року, однак детальніше говорити про це він не став.