У виданні вважають, що цей імідж, який ретельно створювався, втратив свою силу. На це вплинули початок вторгнення в Україну, збройний заколот ватажка ПВК "Вагнера" Євгєнія Прігожина та теракт в московському концертному залі "Крокус Сіті Хол".
Дивіться також Росіяни спантеличені, що Путін розгорнув "космічні війська" для захисту Курщини
Як Курська операція вплинула на довіру до Путіна
Водночас як державне телебачення забезпечує, як і раніше, сильну підтримку Путіна, попри невдачі, як-от вторгнення в Курськ, складніше оцінити думку його ключового електорату – російської еліти,
– заявляють журналісти.
Співробітник Міжнародного інституту стратегічних досліджень у Лондоні Найджел Гулд-Девіс вважає, що російські еліти перебувають у стані "незадоволеної згоди", але бояться розпочати боротьбу за лідерство через непередбачуваність її результатів.
Водночас науковий співробітник і директор програми Євразії та Росії Центру Карнегі Юджин Румер каже, що влада Путіна "навряд чи послабшає внаслідок цього приниження", оскільки всі представники політичної та військової еліти Росії є "співучасниками його війни" й несуть разом з ним "відповідальність за цю катастрофу".
У виданні зауважили, що з нарощуванням наступу України на Курщині, у Кремля можуть виникнути проблеми через ігнорування численних наслідків російсько-української війни.
На думку Гулд-Девіса, ключове питання у тому, що станеться, якщо російська еліта дійде висновку, що війну "неможливо виграти або що вона ніколи не закінчиться, поки Путін при владі".