Проте військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко наголосив на тому, що росіяни почали перевірку на річницю знищення ракетного крейсера "Москва". Про це він розповів 24 Каналу.

До теми Річниця потоплення "Москви" і витік даних Пентагона: інтерв'ю з Михайлом Подоляком

Випробування закінчилось фіаско

Коваленко пояснив, що крейсер "Москва" відповідав за протиповітряну оборону та забезпечував ППО усього Чорноморського флоту.

Але він був знищений ракетами, від яких повинен був захищати,
– зазначив він.

Це означає, що на радянських військових кораблях, які відповідали за ППО встановлювались зенітно-ракетні комплекси С-300Ф, який не пройшли весь цикл повноцінних випробувань майже в умовах наближених до бойових.

"Перше бойове випробування закінчилось для них повним фіаско", – підкреслив військово-політичний оглядач.

Що означають навчання Тихоокеанського флоту Росії: дивіться відео

Лише "брязкають м'язами"

Частина Тихоокеанського флоту має прикриття кораблями саме такого типу – не боєздатними. Інша частина отримала сучасні ППО "Полімент-Редут". Їх також було встановлено без проходження повноцінного циклу наближених до бойових. Це все відбувалось з великою кількість проблем з обладнанням та функціональною системою.

"Російський флот не має повноцінної ефективної компоненти ППО. Про це знають і в США, і в Китаї. Кого вони намагаються у такий спосіб здивувати, невідомо. Це "брязкіт м'язами", демонстрація "моці". Але всі розуміють, що це шапіто", – резюмував Олександр Коваленко.

Більше про навчання Тихоокеанського флоту Росії

  • Країна-агресорка 14 квітня оголосила про навчання свого Тихоокеанського флоту.
  • Міністр оборони Сєргєй Шойгу зазначив, що під час навчань будуть нібито відпрацьовуватись методи запобігання розгортанню сил противника у південній частині Охотського моря. А також методи відбивання висадки десанту на південні Курильські острови та острів Сахалін.
  • В американському Інституті вивчення війни вважають, що у такий спосіб Росія посилає сигнали Японії. Як відомо, вона має претензії на частину архіпелагу, який наприкінці Другої світової війни захопив Радянський Союз.
  • Аналітики зауважили, що Кремль у такий спосіб намагається попередити Японію про недоцільність подальшої підтримки України.