Натомість ці навчання проливають світло на неоднозначні відносини між двома державами та їхніми лідерами, пишуть наукові співробітники RAND Corporation Брюс і Біляна МакКлінток у статті для The National Interest.
Читайте також: "Захід-2017" несе велику загрозу для України, Польщі та Прибалтики, – експерт
"Для Білорусі Росія – головний стратегічний військовий партнер, зазначають автори. "Тісні двосторонні зв'язки знижують необхідність того, щоб Росія застосовувала силу для розміщення в Білорусії свого військового контингенту. (...) Проте Лукашенко намагається зберегти тонкий баланс між тісною співпрацею з Росією і турботою про суверенітет Білорусі", – зауважують МакКлінтоки.
Така політика білоруського президента лише посилює розкол між двома країнами, йдеться далі.
Лукашенко роками практикує багатовекторний підхід, намагаючись налагодити відносини з іншими країнами, крім Росії. Те, що Росія не поділилася з Мінськом своїми планами перед вторгненням в Україну – слов'янську країну, південну сусідку Білорусі, – змушує Мінськ побоюватися, що Білорусія може стати наступною,
– розмірковують експерти.
Мінськ, на їхню думку, акцентує увагу на автентичних рисах Білорусії, аби зміцнити національну ідентичність у відповідь на твердження Кремля про те, що його "братська країна" належить до "русского мира", роблять висновок аналітики.
Читайте також: Балансування Лукашенка між Росією і Заходом скоро завершиться, – The New York Times
Нагадаємо, військові навчання Росії і Білорусі "Захід-2017" розпочалися 14 вересня і триватимуть тиждень – до 20 вересня. В рамках маневрів підняли по тривозі бригаду Першої танкової армії з Підмосков'я.