Військовий експерт, льотчик-інструктор, полковник ЗСУ в запасі Роман Світан пояснив 24 Каналу, який вплив на фронти матиме осінній призов у Росії. Зауважимо, що на окупованих територіях загарбники також хочуть провести мобілізаційні заходи.

Читайте також Живуть в середньому два місяці: чи вдасться росіянам мобілізувати 130 тисяч осіб

"Зібрати таку кількість людей Росії не вдасться, а поготів підготувати. Росіяни ще з минулого року 300 тисяч не можуть підготувати. До прикладу, 25-а армія, яка збиралася з мобілізованих призовників минулого року, ще недоукомплектована. Їх не можуть до ладу доукомплектувати військовою амуніцією. Куди там 450 тисяч", – сказав військовий експерт.

Чи відправлять строковиків на війну в Україну: дивіться відео

Росія стягує солдатів

Виходячи з неможливості комплектації мобілізованих бойовими засобами ураження, росіяни пішли шляхом призову на строкову службу. Призов, який повинен був бути 1 жовтня, не перенесений. Окупанти дійсно наберуть 130 тисяч людей, але це строковики, які, ймовірно, через декілька місяців замінятимуть демобілізованих.

Ті росіяни, яких зараз набиратимуть, не потраплять на фронт. А от демобілізованим зі строкової служби пропонуватимуть контракти,
– зазначив Світан.

Виходячи з останніх цифр, не більше 20 – 30% погоджуються і потім дуже сильно шкодують. На думку військового експерта, відсоток тих, хто погоджується, зменшуватиметься. З цих 130 тисяч, замінених по демобілізації може бути приблизно 30 тисяч.

Зараз росіяни утримують баланс "прийшов – пішов" на лінію фронту. Українські бійці протягом доби знищують приблизно батальйон з 500 людей і ще 500 окупантів отримують важкі поранення – мінус 1000 за добу,
– зауважив Світан.

Цю 1000 Росія збирає в мобілізаційних пунктах, рекрутингових центрах і цей баланс "прийшов – пішов" зберігається. Рівно скільки ЗСУ мінусують на лінії фронту, стільки ж росіяни набирають, і в цілому більше вони не зможуть навіть екіпірувати не те, що підготувати.

"Помацали загальну температуру по палаті, зрозуміли, що вона впаде нижче плінтусу. Поготів весною перевибори Владіміра Путіна, тому тему загальної мобілізації відклали. Принаймні цього року ми про неї вже не згадаємо", – додав полковник ЗСУ в запасі.

Мобілізація у Росії

  • Президент Росії Владімір Путін підписав указ про початок осіннього призову в країні з 1 жовтня. Водночас окупанти заявляють, що не збираються проводити додаткову мобілізацію, оскільки на війні проти України нібито "є достатньо охочих служити за контрактом".
  • За його словами, росіяни за власним бажанням ідуть на війну в Україну. Ба більше, Путін переконує, що кількість російських добровольців за останні 6 – 7 місяців становить 270 тисяч осіб.
  • Генерал армії Микола Маломуж розповів, що за 1,5 року війни в Україні армія Росії втратила більш ніж половину командного складу. У даній ситуації навіть мобілізація не допоможе відновити втрачені резерви.